2019-08-12 12:40:13

Klasa O Stalowa Wola: Stal Gorzyce pierwszym liderem [Podsumowanie 1. kolejki]

Stal Gorzyce pewnie ograła LZS Ździary (fot. Radosław Kuśmierz)
W minony weekend zostały zainaugurowane rozgrywki stalowowolskiej okręgówki. Pierwszym liderem został spadkowicz z czwartej ligi, który pewnie pokonał drużynę z Ździar.

Od remisu ligowe zmagania rozpoczęli piłkarze Sokoła Kamień i Unii Nowa Sarzyna. Jako pierwszy do siatki trafił Krystian Błajda w 74. minucie, a dziesięć minut później wyrównał Grzegorz Woźniak.

Bukowa Jastkowice pewnie ograła mistrza stalowowolskiej okręgówki z zeszłego sezonu, czyli rezerwy Siarki Tarnobrzeg. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 4. minucie, gdy piłke do siatki skierował Dariusz Bartnik. Kolejna bramka padła w 21. minucie, a strzelcem okazał się Paweł Kaczmarczyk. Wynik spotkania ustalił Grzegorz Tofil w 73. minucie.

Słowianin Grębów minimalnie uległ drużynie Sokoła Nisko. Jedyną bramkę dla spadkowicza z czwartej ligi strzelił nowy nabytek niżan, Kacper Urban w 22. minucie.

Pierwszym liderem stalowowolskiej okręgówki została Stal Gorzyce, która pewnie w wyjazdowym meczu ograła LZS Ździary. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, a do siatki trafił Rafał Gruszczyk. Dziesięć minut później do wyrównania doprowadziła Stal, a do siatki po raz pierwszy trafił Patryk Tur.

Po zmianie stron prowadzenie wróciło do trzeciej drużyny minionego sezonu, a golkipera Stali pokonał Radosław Wojtas. Cztery minuty później ponownie był remis, a do siatki znówi trafił Patryk Tur. Od tej pory strzelali już tylko goście. Jednego gola dołożył jeszcze Patryk Tur, a pondto na listę strzelców wpisali się Dominik Toś, Grzegorz Szymanek i Karol Jędral.

2-6 Karol Jędral (90)

LZS Ździary: Krzysztof Płoskoń – Łukasz Pachla, Damian Sałek, Łukasz Startek – Adam Cichoń, Szymon Kochowski, Krzysztof Urbanik (80. Kacper Wojtusik), Rafał Gruszczyk (46. Dawid Mroczek), Juliusz Cupak (70. Piotr Wojtas) – Radosław Wojtas (75. Marcin Podpora), Wojciech Sobiło

Stal Gorzyce: Paweł Ziara – Krystian Madej, Przemysław Winiarski, Zbigniew Syguła, Michał Partyka – Marusz Stelmach, Patryk Tur, Karol Falasa, Dominik Toś (86. Karol Jędral) – Adrian Duma (62. Bartosz Radzimowski), Grzegorz Szymanek (84. Dawid Andrasik)

Żółte kartki: Damian Sałek - Mariusz Stelmach, Przemysła Winiarski

Sędziował: Grzegorz Łącz (Stalowa Wola)