2019-08-11 21:36:53

Dobrze się zaczęło, fatalnie skończyło. Podbeskidzie Bielsko - Biała wygrało z PGE Stalą Mielec

(fot. archiwalna)
PGE Stal Mielec przegrała w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko - Biała aż 1-4. Podopieczni trenera Artura Skowronka spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli, ale im dalej w las, tym więcej...bramek. Na nieszczęście mielczan - straconych.

Rezultat dla przyjezdnych otworzył w 9. minucie Adrian Paluchowski, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza gospodarzy przy wybijaniu piłki. Goście, chcąc wykorzystać okres niepewności i słabszej gry miejscowych. przejęli inicjatywę i starali się konstruować akcje ofensywne, aby powiększyć prowadzenie.

Tak się jednak nie stało. Wiatr w żagle z kolei zaczęło łapać Podbeskidzie Bielsko - Biała, które na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy wyrównało za sprawą Karola Danielaka. Wtedy jeszcze ani strzelec, ani nikt oglądający to spotkanie nie przypuszczał, że nazwisko tego zawodnika będzie odmieniane już za kilkanaście minut przez wszystkie przypadki.

Dlaczego? Danielak bowiem w drugiej części gry skompletował hattricka, pokonując Seweryna Kiełpina w 62. i 72. minucie spotkania. Co ważne - robił to w sposób widowiskowy i efektywny. I o ile w pierwszej połowie PGE Stal Mielec miała okazję na bramki, o tyle po przerwie grali już tylko gospodarze. Kropkę nad i w doliczonym czasie postawił Adrian Gomez, nokautując tym samym gości.

Po tym meczu Podbeskidzie Bielsko - Biała z siedmoma punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli Fortuna I Ligi. PGE Stal Mielec z czterema oczkami jest jedenasta.

0-1 Paluchowski (9)
1-1 Danielak (35)
2-1 Danielak (62)
3-1 Danielak (72)
4-1 Gomez (90)

Podbeskidzie Bielsko - Biała : Polacek, Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski, Danielak (87' Ivan Martin Gomez) Sieracki, Figiel, Nowak, Sierpina (90+2' Rzuchowski), Roginić

Stal Mielec: Kiełpin, Olszewski, Urbańczyk, Dobrotka, Gettinger, Tomasiewicz, Bielak, Solijć, Nowak (67' Mak), Janoszka (55' Prokić), Paluchowski (70' Barisić)