2019-08-10 19:18:32

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Garbarnia Kraków pokonała Stal Rzeszów

Garbarnia Kraków pokonała na własnym boisku Stal Rzeszów 2-1. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia mogą czuć spory niedosyt po wyjeździe na krakowską Rydlówkę - rzeszowianie, zwłaszcza w drugiej połowie, powinni byli zdobyć przynajmniej jeszcze jedną bramkę.

Niepokonany jak dotąd beniaminek Stal Rzeszów był podejmowany przez spadkowicza z pierwszej ligi - Garbarnię Kraków. W mecz lepiej weszli gospodarze - już w 10. minucie miejscowych na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Marszalik strzałem z bliskiem odległości, po zamieszaniu w polu karnym. Goście wyrównali tuż przed przerwą - po dobrze rozegranym rzucie rożnym, piłkę otrzymał Wojciech Reiman i uderzył nie do obrony.

Druga połowa była idealnym odwzorowaniem słynnego piłkarskiego powiedzenia o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. To Stal Rzeszów dominowała przez jej większość, ale jedyną w niej bramkę strzeliła Garbarnia, konkretnie Mateusz Wyjadłowski w 73. minucie. W ciągu poprzedzających gola pięciu minut, Stal Rzeszów powinna była dwukrotnie wyjść na prowadzenie - najpierw w poprzeczkę trafił Damian Sierant, a chwilę później w idealnej sytuacji chybił Artur Pląskowski.

Dzięki kompletowi punktów Garbarnia Kraków, mając na koncie sześć oczek, plasuje się na czwartej pozycji. Z taką samą zdobyczą Stal Rzeszów zajmuje w tabeli szóste miejsce.

1-0 Grzegorz Marszalik (10)
1-1 Wojciech Reiman (44)
2-1 Mateusz Wyjadłowski (73)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Damian Sierant, Piotr Głowacki, Łukasz Mozler (70. Adrian Ligienza), Wojciech Reiman, Mateusz Olejarka (82. Jakub Kądziołka), Michał Nawrot (74. Dariusz Jarecki), Artur Pląskowski, Tomasz Płonka (80. Grzegorz Goncerz)

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł – Krystian Kujawa, Bartłomiej Mruk, Kamil Włodyka (53. Tomasz Kołbon), Marek Masiuda, Kamil Kuczak, Grzegorz Marszalik, Kamil Słoma (88. Mateusz Duda), Krzysztof Szewczyk (77. Adrian Wójcik), Jakub Kowalski, Michał Feliks (58. Mateusz Wyjadłowski).

Wyniki meczów 3. kolejki:

Tabela 2 ligi:

Obrona bo dwóch prostych błędach kładzie przynajmniej zremisowany mecz. Panie Niedźwiedź po co były te transfery? Sadza, Sylwestezka, Michalik... czas na zmiany, skladem trzecioligowym już w drugiej lidze nie pogramy.

Pluto 2019-08-10 19:28:34

Ojojoj ....nie dało się załatwić wygranej ???

Rzeszów=Resovia 2019-08-10 19:29:20

Duma Rzeszowa 3:0, przyzakładowe pomioty w pałę...lepiej się ten weekend ułozyć nie mógł! :) PIwo w RRynku będzie dziś smakowało wyjątkowo dobrze.

nm 2019-08-10 19:56:07

A mówiłem żeby ktoś ze stali siedział w tamtym tygodniu w krzakach w Krakowie i podglądał Garbarnie.Byłby inny wynik.

KRN ZKS1944!!! Rzeszów 2019-08-10 19:57:05

MÓWISZ RZESZÓW KRZYCZYSZ STAL 1944!!! TO ŻE STAL PRZEGRAŁA TO NIE ZNACZY ŻE JEST SŁABA W RZESZOWIE TYLKO STAL RYNEK BIAŁO NIEBIESKI !!!

~anonim 2019-08-10 20:00:19

Bo Niedźwiedź to zwykły parodysta, choć bajerować potrafi i trzeba to uczciwie przyznać. Wielu uważa go za wybitnego trenera, tylko co on do tej pory osiągnął w karierze piłkarskiej albo trenerskiej? Awans ze Stalą dysponując piłkarzami z papierami co niektórych nawet na I ligę? To był wręcz obowiązek mając takie zasoby. Inaczej zrobił by z tego klubu takie samo pośmiewisko, jak zrobił z siebie Widzew czy z Motor po raz kolejny. Udało się rzutem na taśmę, do tego śmierdzący na kilometr mecz Motor - Podhale. Teraz finansowo i organizacyjnie druga siła po Widzewie właśnie i nie wiele z tego wynika. Z Legionovią więcej szczęścia, niż gry, bo mogło być spokojnie 1:5 do połowy. Dziś fart się już nie powtórzył. Ok, była zasłużona wygrana z Pogonią, ale jak przeciwnik grający taki piach jest w stanie wbić i tak 2 gole? Marketing robi robotę, pod tym względem jest Ekstraklasa., ale patrząc trochę szerzej, niż na same wyniki i odnosząc to do zaangażowanych środków, jest mizeria. Coś już można powiedzieć po tych 3 meczach i generalnie mocno rozjeżdżamy się to, z narracją klubu... Trener dostał nowe Proshe, a i tak ma problem, żeby wyprzedzaniem 30- letnich Pasatów.

Bach 2019-08-10 20:04:13

A tydzień temu w meczu z Legionowią pisali że nie liczy się przewaga na boisku tylko strzelone bramki,błahaha no i dobrze że tak jest. A poza tym zawsze słyszę że ta drużyna ma w każdym meczu przewagę nad przeciwnikiem,stalowy zejdźcie na ziemie

ksw 2019-08-10 20:10:44

Rynek w Rzeszowie należy do Resovii?

B56 2019-08-10 20:15:24

A miała być 1 liga i co w pale

~anonim 2019-08-10 20:35:26

czemu te pasiaste szczury sie tutaj wypowiadają 3 kolejki za nami a podnieta jakby awans mieli a na kurniku 1500 osób haha

Pobitno1905 2019-08-10 20:44:35

Rynek i całe centrum miasta należało i będzie należeć do Resovii i nikt tego nie zmieni to ZAPEWNIAM

Wierny kibic 2019-08-10 20:44:57

Zespół nie przygotowany pod względem świeżości szybkości każda drużyna grająca z kontry skrzydłami ogra stal zespół z meczu na mecz wygląda tragicznie doja tego uczacego się futbolu Kalisza goście z Łódźi a ci z Rzeszowa klakierzy boją się o stolki

Pobitno1905 2019-08-10 20:47:13

A jedyny ryneczek co może należeć do stali to ten przy Piastów co babcie sałatę sprzedają. Historii nie zmienicie jesteście do tyłu z WSZYSTKIM W PALĘ

Mewa biała 2019-08-10 21:17:58

Ty Pobitno1905 nie bądź taki do przodu, bo jutro przy obiadku sałata będzie smakowała, ze aż się uszy zatrzęsą,

1944 2019-08-10 23:32:53

Grajmy tak cały sezon i będzie elegancko brakło skuteczności

~anonim 2019-08-10 23:34:28

Z całym szacunkiem ale Sławek dzisiaj położył nam mecz ktory był przynajmniej do zremisowania.

Dddd 2019-08-10 23:38:21

Grund to się utrzymać mamy kasę sponsorów dobrze się się klubie dzieje prędzej czy później będzie 1 liga :)

~anonim 2019-08-10 23:42:37

Już oceniacie po 3 kolejkach haha brawo znawcy...... ten się śmieje, kto się śmieje ostatni! Niedźwiedź jak wielu innych młodych Polskich trenerów jeszcze nic nie osiągnął, ale wszystko przed nim. Zajmijcie się kibicowaniem, a nie miauczeniem w internecie znafffcy.

jupiter 2019-08-11 00:19:35

tera 9:0 z lechem poznań i walczymy o awans

Rąbek Tajemnicy 2019-08-11 00:25:15

dzisiaj Sadzawicki w podartych jeansach i czarnej koszulce po porażce balujesz z Ligienza w stroju księdza na rzeszowskim rynku od razu po przyjeździe z Krakowa niech no tylko Janusz się dowie

Odnośnie meczu 2019-08-11 07:06:27

Sławek Szeliga niestety do zmiany.. Chyba wiek u niego już robi swoje i raczej nie nadaje się na grę wyżej niż 3 liga..
Dużo błędów już drugi mecz z rzędu...
Problemem też jest brak obrońcy po prawej stronie boiska... Ani Sierant ani Olejarka nie są obrońcami...
Jak dla mnie na następny mecz niech wejdą Sadzawicki i Sylwestrzak.........

Generalnie panowie graliśmy naprawde dobrze, ale tracąc głupie bramki nie zawsze da się później wszystko odrobić... Niestety.
5straconych bramek w 3 meczach to za dużo i mysle że Niedźwiedź musi wyciągnąć wnioski

Tow kruczek 2019-08-11 09:38:43

Skoro mowa o niewokozystanych sytuacjach to może ktoś Legionovii by się wypowiedział bo jakoś tydzień temu takich nagłówków nie bylo

Zdechła Mewa 2019-08-11 11:39:08

Ale Ty mnie Garbarnio zaimponowałaś!

~anonim 2019-08-11 11:50:02

W Stali od początku rundy bardzo słabo funkcjonuje obrona. Bardzo brakuje Trznadela no ale kontuzja. Dlaczego Sławek (pomocnik) jest ustawiany na obronie? I dlaczego za Sławka nie gra Sylwestrzak? Nawrot i Ligi słabo sie prezentują od początku. Po meczu z Legionovia i Garbarnia nie wyglada to za dobrze.

Harry_Kane 2019-08-11 17:34:09

Jak tam prezesik w koszuli weselnej popuścił po meczu???

Żuraw biały 2019-08-11 18:12:08

Z taką grą i tak pewny awans!

Zks staLGBT 2019-08-11 22:23:42

Ja zostałem w Krakowie i przynajmniej odreagowalem porażkę. Troche dupsko boli iw pociągu na stojąco ale widzimy się na hetmanskiej 69 na następnym meczu Ave stal.