2019-08-10 17:00:38

Udany powrót do domu Apklan Resovii. Zwycięstwo nad Zniczem Pruszków

Apklan Resovia pokonała na własnym boisku Znicza Pruszków 3-0. Pojęcie "własne boisko", w przypadku tego meczu, ma wyjątkowo znaczenie - "Pasiaki", po ponad roku, wróciły na odnowiony stadion przy Wyspiańskiego 22. Podopieczni Szymona Grabowskiego uczcili ten fakt najlepiej jak tylko mogli.

Mecz ten był specjalny z kilku powodów. Właśnie dzisiaj, po ponad roku przerwy, Apklan Resovia powróciła na stadion przy Wyspiańskiego 22. Dodatkowo, przed spotkaniem, doszło do miłej ceremonii - klub oficjalnie pożegnał Marcina Pietrykę, legendę "Pasiaków", który reprezentował biało - czerwonych przez dwadzieścia sezonów.

Do wyjątkowości dnia dopasowali się także piłkarze gospodarzy. Zagrali bardzo dobre spotkanie ze Zniczem Pruszków, który w pierwszych dwóch kolejkach nie zaznał goryczy porażki i plasował się na drugiej pozycji w tabeli. Miejscowi od pierwszych minut przejęli inicjatywę i dążyli do otworzenia wyniku. Sztuka ta Apklan Resovii udała się w 35. minucie, kiedy to bramkarza rywala pokonał Dawid Kubowicz.

Po pierwszej połowie, w której przeważali biało - czerwoni, przyszedł okres gry, w którym to Znicz miał nieco więcej do powiedzenia. Goście dążyli do wyrównania, ale starań wystarczyło do końcowego kwadransu. W 76. minucie na 2-0 trafił Serhij Krykun, a rezultat na 3-0,pięć minut później, ustalił Grzegorz Płatek. Ostatecznie, w pełni zasłużenie, Apklan Resovia zgarnęła komplet punktów.

Apklan Resovia z siedmioma punktami na koncie, objęła na tę chwilę prowadzenie w tabeli II ligi. Znicz Pruszków, mający oczko mniej, spadł na czwarte miejsce. Ostateczny kształt tabeli znany będzie w niedzielę około piętnastej.

1-0 Dawid Kubowicz (35)
2-0 Serhij Krykun (76)
3-0 Grzegorz Płatek (81)

Resovia Rzeszów: Wojciech Daniel – Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Mateusz Geniec – Serhij Krykun, Kamil Radulj (68 Grzegorz Płatek), Konrad Domoń, Szymon Kaliniec (79 Dariusz Frankiewicz), Szymon Feret – Daniel Świderski (83 Karol Twardowski).

Znicz Pruszków: Bartłomiej Gradecki – Marcin Bochenek, Adrian Rybak, Martin Baran, Peter Drobňák – Marcin Rackiewicz (70 Paweł Tarnowski), Robert Obst, Karol Noiszewski (46 Maciej Machalski), Paweł Moskwik (79 Mikołaj Szymański) – Dariusz Zjawiński (72 Michał Suchanek), Patryk Czarnowski.

Wyniki meczów 3. kolejki:

Tabela 2 ligi:

Tylko STAL 2019-08-10 17:08:12

ile Głogowa i Boguchwały bo flagi dumnie wisiały

~anonim 2019-08-10 17:08:16

Oby tak do końca, już nawet przeżyje współawans prostytutek ratusza z nad zapory

Dabrowskiego1905 2019-08-10 17:13:18

Nas z Dąbrowskiego 17 osób... UKOCHANA NASZS SOVIA WCIĄŻ TYLKO TY JESTEŚ W NASZYCH SERCACH.

~anonim 2019-08-10 17:24:44

Nie tylko stał rozdaje bilety ...
Jeszcze karnety rozdają.

~anonim 2019-08-10 17:26:22

1600 to was chyba na Maryli Rodowicz było haha

~anonim 2019-08-10 17:28:20

resovia to już tylko sportowa, dąbrowskiego zawsze było stalowe i tak pozostanie dzieciaku

~anonim 2019-08-10 17:50:25

Brawo Apklan Rzeszów awans jest nasz

Wiem co piesze 2019-08-10 17:51:20

Kraków 2019-08-10 17:53:57

Super atmosfera, kibiców ponad 1600 no i piękne bramki. Widać że swoją w Rzeszów jest moda na Resovie. Chodziłem na Stal i na Resovie. Na Stali kibice raczej nie utożsamiają się z klubem, są tylko widzami. Na Resovii jest jakoś bardziej rodzinnie, kibice są z tą drozyna,wspólny doping starszych i młodszych. Taki klimat mi i wielu innym odpowiada. Powodzenia.

100 2019-08-10 17:54:09

1600 To sporo dawno już tyłu kibiców nie widziałem. Brawo

To ja 2019-08-10 17:57:59

Teraz wszyscy do Wejherowa. Przynajmniej 10% z dzisiejszego meczu a potem z Bytovią 2tys .

Mewa biała 2019-08-10 17:58:34

Haha przecież to będzie walkower dla Znicza - Kubowicz nie powinien grać za czerwoną kartkę w siedlcach! Co za dzbany! Tylko Stal!

FcG 2019-08-10 18:00:29

Z Głogowa 231 a z Boguśki 321 reszta nie wiem .

Do Mewa biała 2019-08-10 18:32:15

Znalbys sie na pilce to bys wiedzial ze Kubowicz dostal 2 zolte w konsekwencji czerwona a przepis jest jasny za 4 zolte sie pauzuje . Tak Stalowcy znaja sie na pilce ze potrafia tylko mecze kupowac

Zks staLGBT 2019-08-10 19:02:22

Kurde padlismy z garbarnia2-1i jestem załamany ale zostaje w miescie Kraka i mam nadzieję że mnie ktoś dobrze wystuka i wrócę zadowolona

EmigRRant 2019-08-10 19:06:08

Brawo!! Piękny powrót do domu!! Teraz kolejny mecz o 3 punkty !! Resovia to zespół z charakterem!! Psy ze stali do budy, Fibrain tez się odwróci i znowu będzie was po 200 osób na meczach:) RZESZÓW TO RESOVIA! 1905 ! nigdy NAM nie dorównacie !

Pobitno1905 2019-08-10 19:09:37

Tylko Sovia super atmosfera na takie mecze chce się chodzic

Nowe Miasto tylko Sovia 2019-08-10 19:10:45

Dla nas tylko Resovia się liczy

kibic R 2019-08-10 19:16:59

Kapitalna atmosfera na trybunach ,kapitalny mecz okraszony pięknymi bramkami ,dziękujemy panowie za te chwile radości ! NA WSCHODZIE TYLKO RESOVIA!!!

~anonim 2019-08-10 19:18:26

Obiektywnie i bez napinki kibolskiej.
Atmosfera na meczu rewelacyjna, doping kulturalny i przez cały mecz na wysokim poziomie, interakcja z zawodnikami po meczu też na plus widać że to jedna rodzina - zawodnicy, kibice. Chodzę już na mecze Resovii od 20 lat i trzeba to przyznać całkiem obiektywnie czy się kibicuje temu czy innemu klubowi - Resovia zrobiła duży progress organizacyjny i marketingowy. Pewnie są jeszcze rzeczy które można poprawić ale jak na pierwszy mecz u siebie po rocznej przerwie to pełne wyrazy uznania dla ludzi którzy to trzymają w ryzach.

I dziękuję ci kochana Resovii za piękny wynik na inauguracje

mixer 2019-08-10 19:26:19

Resovia to ma jednak ten chaRRakter !!!!BRAWO PANOWIE !!!
SOVIA RZĄDZI !!!

Hahah 2019-08-10 19:42:03

Hahah co Wy macie w tych ptasich móżdżkach???? 1600-1700 osób u Was zachwyty itd wracacie do siebie mega pompa a nawet nie potraficie zapełnić tego kurnika i opowiastki i wielkości... 1900 osób na Stali,waszym zdaniem - frekwencja dramat pozostawie to tylko w ramach informacji :D inteligentni ludzie wiedzą kogo dopingować i są w stanie odróżnić rzeczywistość od fikcji:) żyjcie dalej w swoim świecie A Stal rośnie w siłę!

do hahah 2019-08-10 19:51:58

pierwszy mecz 1900 drugi 1200, trzeci będzie700 z czego połowa rozdanych w zakładzie pracy i lidlu. Faktycznie rośnie w siłę.

~anonim 2019-08-10 20:12:02

hahaha 1500 na kurniku a podnieta widze jak by awans do ekstraklasy był hihihi, za tydzień do Wejherowa znowu jedna osoba pojedzie buahahha

rzeszów 2019-08-10 20:14:26

1500 następny mecz 1300 potem 1200 i będzie się kręcić koło 900 osób to są wasze możliwości!!!! Pikniki przyszły krzesełka zobaczyć taka prawda nie jarajcie się

strażacka 2019-08-10 20:25:25

masakra nawet nie zapełniliście trybuny na środku dziury widać ehhhh a taka mobiloizacja była

~anonim 2019-08-10 20:33:12

Oddam sedes do montażu na grzędzie!Zamocowanie bardzo proste na dwie śruby!chętne kury proszę o kontakt:)

Julek 2019-08-10 20:42:35

Czegos nie rozumiem jak na Stal przyszło 1982 a w 2 meczu 1902 widzów to jest mało a jak na Resovie po takiej akcji wracamydodomu przyszlo 1691 widzów to głosy ze ale duza frekwencja . Haha . Przypominam czerwiec 2019 Stal - Podhale 6438 widzów !!!

Forum 2019-08-10 20:58:14

proszę wytłumaczyć na Stali dodają sobie kibiców a na Resovii organizują mecz na 1500 osób a chętnych jest więcej bo na meczu jest 1700 osób i sporo osób chciało kupić bilety a nie można było ich nabyć.

~anonim 2019-08-10 21:21:45

Lepsze mniejsze grono prawdziwych kibiców, dla który herb, barwy i hasło RESOVIA coś znaczą niż zbieranina przypadkowych osób co bilet za darmo dostały w robocie i z ciekawości wybrały się zobaczyć meczyk ;)

Pasiak 2019-08-10 22:23:35

jak zwykle do powiedzenia najwiecej mają srelowcy ,boli was atmosfera meczu Resovii wy nigdy tak nie bedziecie mieć

do Julek 2019-08-10 22:33:08

A ja Ci przypomnę 2018 rok darmowe wejście na ostatni mecz waszej stali i przyszło aż 50 osób w 3 lidze Wow tak dużo macie wiernych kibiców w Rzeszowie

1600 2019-08-10 22:35:54

resovia Rzeszów władcy rzeszowa miasto tym żyje 1600 osób ZAPAMIĘTAJCIE 1600 OSÓB UDANA AKCJA CZAS WRACAC DO DOMU

Piastów Resovia 2019-08-11 01:49:48

Już się nie mogę doczekać kolejnego meczu na Resovii

JA 2019-08-11 10:37:54

W RZESZOWIE TYLKO RESOVIA !!!!
No i wszystko w tym temacie !

gazeta wybiórcza 2019-08-11 11:37:29

Wczoraj świetne widowisko przy Wyspiańskiego. Bardzo dobry mecz, piękne bramki, niesowita atmosfera, a podkapacielive podwiesza pierwszy post z przegrywami. Gdyby było w drugą stronę, mielibyśmy tydzień wałkowany temat. Nawet wywiad z psem trenera by się ukazał. Zdjęcie do artykułu kompletnie przypadkowe. Na prawdę nie było nic lepszego? Brawo, dziennikarstwo pierwsza klasa!

cwks sportowa 2019-08-11 13:50:31

nas w Siedlcach 65, Stali na Garbarni 160. Czy nasi kibice tj. Resovii umieją liczyć. Musimu się nauczyća potem pisać . chylimy głowy przed kibicami Stali i zazdrościmy

~anonim 2019-08-11 13:54:37

Sami się tu resoviaczki przyznajecie że w tv oglądaliście Stal tydzień temu!haha Stal kochacie ale się ukrywacie!

~anonim 2019-08-11 18:31:53

160 to was było, razy dwa hahaha

Żuraw Biały 2019-08-11 19:28:01

Z tego i tak będzie walkower dla Znicza za występ nieuprawnionego zawodnika (Kubowicz). Już to zgłosiłem do PZPNu. Także cieszcie się póki możecie szczuRRki.

1000 lecie 2019-08-11 21:21:09

1600 osób i komplet.co za dramat.to jest klub KURNIK resovia.dramat takie coś powinni burzyć bez żadnej zgody.TYLKO STAL ZKS

Zks staLGBT 2019-08-11 22:39:26

Jeszcze wam pokażemy co znaczy stal ja wracam

Zks staLGBT 2019-08-11 22:43:24

Sorki że z przerwami ale wracam z Krakowa po niestety przegranym meczu ale odreagowalem. CO PRAWDA trochę mnie dupsko boli i w pociągu na stojąco ale widzimy się na hetmanskiej 69 na następnym spotkaniu ave stal