2019-08-03 22:12:08

Stal Stalowa Wola przegrała ze Zniczem Pruszków

Stalówka przegrała w Pruszkowie (fot. Radosław Kuśmierz)
Nie tak miało wyglądać starcie drugoligowej Stalówki ze Zniczem Pruszków. Podopieczni duetu Paweł Wtorek-Czesław Palik przegrali 4-1, mimo że jako pierwsi wyszli na prowadzenie.

Od początku spotkania piłkarze Stali Stalowa Wola ruszyli z bojowym nastawieniem i chęcią odkupienia win za zeszłotygodniową derbową porażkę z Apklan Resovią. Sporo pracy od początku miał Bartłomiej Gradecki, golkiper gospodarzy.

Stalówka nie zatrzymywała się i w 9. minucie swojej okazji spróbował Michał Płonka, lecz jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką. Zielono-czarni napierali, jednak defensywa Znicza Pruszków spisywała się tego dnia bez najmniejszych zarzutów.

Stal dominowała na boisku i w końcu w 36. minucie do siatki trafił Piotr Mroziński, który wykorzystał idealną wrzutkę jednego z kolegów. Gospodarzom taki stan rzeczy się nie spodobał i dążyli oni do odrobienia strat.

W samej końcówce pierwszej odsłony goście mieli jeszcze jedną okazję, ale wynik ostatecznie nie uległ już zmianie. Szybko po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania, a w polu karnym świetnie zachował się Paweł Moskwik, który wpisał się na listę strzelców.

Nie minęła chwila a Znicz już prowadził 2-1, a świetną akcję gospodarzy wykończył Karol Noiszewski. Znicz włączył piąty bieg i to drużyna z Mazowsza była stroną dominującą na boisku, a na nudę we własnym polu karnym nie mógł narzekać Krystian Kalinowski.

Stalówka próbowała nawiązać walkę, jednak Znicz szybko hamował zapędy zielono-czarnych. W 81. minucie gola na 3-1 zdobył Patryk Czarnowski. Nie było to jednak ostatnie słowo gospodarzy, bowiem siedem minut później wynik ustalił Dariusz Zjawiński.

W końcówce spotkania Stal mogła jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, jednak strzał głową powędrował nad poprzeczką.

0-1 Piotr Mroziński (36)
1-1 Paweł Moskwik (47)
2-1 Karol Noiszewski (52)
3-1 Patryk Czarnowski (81)
4-1 Dariusz Zjawiński (88)

Znicz Pruszków: Bartłomiej Gradecki - Marcin Bochenek, Michał Wrześniewski, Martin Baran, Peter Drobnak - Marcin Rackiewicz (68. Paweł Tarnowski), Karol Noiszewski, Maciej Machalski (77. Robert Obst), Paweł Moskwik (82. Mikołaj Szymański) - Dariusz Zjawiński, Patryk Czarnowski (89. Bartłomiej Faliszewski)

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Piotr Witasik, Bartosz Sobotka - Rafał Michalik (82. Filip Wójcik), Piotr Mroziński, Łukasz Pietras, Michał Płonka, Robert Dadok - Michał Fidziukiewicz (68. Łukasz Zjawiński)

Żółte kartki: Czarnowski - Witasik

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)