2019-07-20 11:36:16

Wisłoka Dębica zremisowała z Siarką Tarnobrzeg

Wisłoka Dębica zremisowała z Siarką (fot. Radosław Kuśmierz)
W sparingu trzecioligowców nie wyłoniono zwycięzcy. Zarówno beniaminek, jak i spadkowicz testowali nowych graczy, a kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Parkowej 1 zobaczyli dwa gole.

Wisłoka Dębica bezbramkowo zremisowała z Siarką Tarnobrzeg. Zarówno Grzegorz Opaliński, jak i Dariusz Kantor sprawdzali nowych graczy.

Biało-zieloni mogli wyjść na prowadzenie w 20. minucie po strzale z rzutu karnego. Chwilę wcześniej jeden z piłkarzy Siarki faulował Dawida Sojdę i arbiter zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Do futbolówki podszedł Sebastian Fedan, lecz jego intencje wyczuł Bartosz Kieliszek.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie obie drużyny nastawiły celowniki i w 56. minucie Mateusz Janeczko dał Siarce prowadzenie. Dziesięć minut później do wyrównania doprowadził Krzysztof Wrzosek, który wykorzystał jedenastkę, a wcześniej wywalczył ją Kacper Maik, były piłkarz tarnobrzeżan.

Wisłoka Dębica - Siarka Tarnobrzeg 1-1 (0-0)

0-1 Mateusz Janeczko (56)
1-1 Krzysztof Wrzosek (66-rzut karny)

Wisłoka Dębica: Dybski - Król, Cabała, Remut - zawodnik testowany, Fedan, Maik, Prokop, zawodnik testowany - Sojda, Lubera oraz Łyczko, Bożek, Pelc, Wrzosek, Pulak, Mazur i zawodnik testowany

Siarka Tarnobrzeg: Kieliszek - Kowalik, Kapuściński, Duda, Sulkowski - Lenartowski, Wiktor - Fornek, Gębalski, Kargulewicz - Mróz oraz Głaz, Józefiak, Wawrylak, zawodnik testowany, Kasperkiewicz, Janeczko, Galara, Świderski i Ropski