2019-06-25 20:17:52

Jutrzenka Giebułtów awansowała do 3 ligi

Tomasz Kawa przypieczętował awans Jutrzenki do 3 ligi (fot. Jerzy Zaborski)
Dziś został rozegrany drugi mecz barażowy w którym została wyłoniona drużyna która zagra w przyszłym sezonie na trzecioligowych boiskach. Jest nią absolutny beniaminek.

Jutrzenka Giebułtów awansowała do 3 ligi pokonując w wyjazdowym spotkaniu Unię Tarnów. Beniaminek z Giebułtowa nigdy wcześniej nie grał na tym poziomie, więc będzie to dla niego całkowicie nowe przeżycie. Jutrzenka swoje mecze będzie najprawdopodobniej rozgrywać w pobliskim Zabierzowie.

Wynik spotkania już 13. minucie otworzył Krzysztof Michalec. Podopieczni Daniela Bartkowskiego po straconej bramce mieli spory problem, bowiem w pierwszym meczu przegrali oni 1-0 i aby awansować musieli zdobyć trzy gole.

Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron giebułtowanie szukali bramki na 0-2, aby całkowicie już zamknąć spotkanie i ją znaleźli w 73. minucie, gdy Tomasz Kawa trafił do siatki i przypieczętował awans do 3 ligi.

Unia Tarnów - Jutrzenka Giebułtów 0-2 (0-1)

0-1 Krzysztof Michalec (13)
0-2 Tomasz Kawa (73)