2019-06-16 08:48:10

Klasa O Rzeszów Głogovia Głogów Małopolski awansowała do 4 ligi [Podsumowanie 30. kolejki]

Głogovia po roku wraca do czwartej ligi (fot. archiwum)
Piłkarze Jacka Sowy po roku nieobecności wracają na czwartoligowe boiska po remisie z ekipą Stobiernej. Przyjezdnym wystarczył remis, lecz do ostatnich sekund było nerwowo, bowiem szansę na awans miał także Sokół Sokołów Małopolski.

Bratek Bratkowice pokonał rezerwy Resovii na zakończenie sezonu. Gospodarze do przerwy prowadzili 1-0 po golu Jacka Hejniga. Dwanaście minut po zmianie stron podwyższył Wojciech Rytkiewicz. W 62. minucie kontaktową bramkę zdobył Jakub Pluta, ale pięć minut później Bratek ponownie prowadził dwiema bramkami. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gola na 4-1 zdobył Damian Depa. W 85. minucie wynik ustalił Piotr Pecko zmniejszając rozmiary porażki.

Piłkarze Błękitu Żołynia podzielili się punktami z Jednością Niechobrz. Goście wyszli na prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Łukasza Kalandyka i mogli kontrolować przebieg spotkania. Sztuka ta im się udawała do samej końcówki meczu, gdy wyrownał Marek Sobuś.

KS Zaczernie przegrało z walczącym o awans Sokołem Sokołów Małopolski. Wynik już w 5. minucie otworzył Grzegorz Płonka i jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. W drugiej odsłonie podwyższył Bartosz Mika, a rezultat spotkania ustalił Dominik Pietroński w 84. minucie. Po meczu Sokół nasłuchiwał wieści ze Stobiernej.

Tam jednak Głogovia Głogów Małopolski nie dała sobie wyrwać awansu i bezbramkowo zremisowała z KS-em Stobierna świętując po meczu awans do czwartej ligi.
KS Stobierna: Fabiński (80. Chorzempa) – M. Uram, Bednarz, Lepionka, Drzał, M. Grzesik, Warzocha, Kamiński, Lech (68. Sołtys), B. Grzesik, Jakubowski

Głogovia Głogów Małopolski: Lipka – Kłak, Ochalik, Kozicki, Szkolnik, Delekta, Chamera, Filip (81 Rusin), Codello, Hajkowicz, Złamaniec