2019-06-15 22:33:11

Zwycięstwo Sokoła Nisko nad Wisłokiem Wiśniowa na koniec smutnego sezonu

(fot. archiwalna)
Sokół Nisko pokonał w swoim pożegnalnym meczu z IV ligą podkarpacką Wisłok Wiśniowa 3-1. Podopieczni Rafała Leśniowskiego miłym akcentem zakończyli nieudany dla siebie sezon. Powinni byli wygrać okazalej, ale świetnie dysponowany był bramkarz gospodarzy Marcin Wieczerzak.

Goście od środowego wieczoru wiedzą, że w przyszłym sezonie dane im będzie występować w klasie okręgowej. Na pożegnanie z IV ligą sprawili jednak swoim kibicom miłą niespodziankę, pokonując wyżej notowanego rywala, w którego szeregach, trzeba przyznać, brakowało kilku kluczowych zawodników.

Wynik w 13. minucie otworzył Jakub Zaskalski. Na minutę przed końcem pierwszej części gry na 0-2 podwyższył Kamil Dziewit. Pozostałe bramki padły w samej końcówce meczu - najpierw, na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gola kontaktowego zdobył Maciej Maślany, a w doliczonym czasie z jedenastu metrów rezultat ustalił ponownie Zaskalski.

Wisłok Wiśniowa ostatecznie zajął w tabeli IV ligi podkarpackiej czwarte miejsce z 61 punktami na koncie. Sokół Nisko uplasował się na pierwszej spadkowym piętnastej pozycji z 36 oczkami.

0-1 Jakub Zaskalski (13)
0-2 Kamil Dziewit (44)
1-2 Maciej Maślany (88)
1-3 Jakub Zaskalski (90) - rzut karny

Wisłok Wiśniowa: Wieczerzak, Koczela, Kocój, Kuta, Kozubek (35 Zimny) – Maślany, Guzek, Skała (85 Oliwa), Krok, K. Szymański, Złotek.

Sokół Nisko: Piętowski, Wojtak, Sławecki, Maciorowski, Buda - Tyczyński, Stępień (70 Szewc), Sudoł (85 Lewiński), Miśko - Dziewit (85 Sulich), Zaskalski.