2019-06-10 18:06:56

Klasa O Krosno: Iwonka Iwonicz niczym rozpędzona lokomotywa jadąca po utrzymanie [Podsumowanie 27. kolejki]

Walka w dolnej strefie tabeli nabiera coraz większych rumieńców. To co jeszcze kilka kolejek temu wydawało się scenariuszem rodem z "Mission Impossible", na dzień dzisiejszy staje się coraz bardziej realne. Iwonka Iwonicz dzięki zwycięstwu z Naftą Jedlicze wyskoczyła ze strefy spadkowej.

Nie takiego początku spotkania oczekiwali kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie Iwonki Iwonicz. Już w 9 minucie meczu, rzut karny na bramkę zamienia Karol Rymarczyk, dając tym samym prowadzenie jedlickiej Nafcie. Gospodarze którzy z całych sił walczą o zachowanie ligowego bytu, zaprezentowali ogromną wolę walki i zaangażowanie dzięki któremu w końcowym rozrachunku, to oni cieszyli się z kompletu punktów. Wyrównującą bramkę po rzucie wolnym w 50 minucie zdobył Tomasz Kolasiński, a 8 minut później trafienie na wagę zwycięstwa dorzucił Krystian Farbaniec. Na obecną chwilę drużna z Iwonicza zajmuje miejsce poza strefą spadkową, aczkolwiek do końca rozgrywek pozostało 3 kolejki w których piłkarze Iwonki zmierzą się z liderującym Partyzantem Targowiska, oraz trzecim w tabeli OKS Markiewicza. Formalnością wydaje się zwycięstwo nad Polonią Kopytowa która przywdziała status "czerwonej latarni" rozgrywek.

0-1 Karol Rymarczyk (9)
1-1 Kolasiński (50)
2-1 Farbaniec (58)

Iwonka Iwonicz:

G.Kielar - Łuszcz, Wais, B.Rajchel, Kolasiński (68.Bołd) - Satur (55.Rogowski), Farbaniec (77.Penar), Ł.Rajchel (65.Krupa), Wołczański, Kochanik - J.Kielar

Nafta Jedlicze:

T. Biały (46 Pitrus) – Karol Rymarczyk, Gębarowski, Krawczyk, Szopa – Konrad Rymarczyk, Czaja, Wąchała, Gołąb (46 Mikosz), Limberger – Kut

W kolejnym spotkaniu mającym ogromny wpływ na układ dolnej części tabeli, LKS Tarnawa pewnie pokonała 3-0 Iskrę Przysietnica, przedłużając tym samym szansę na występ w przyszłorocznych rozgrywkach krośnieńskiej klasy "O". Niestety w przypadku drużyny z Tarnawy, szanse wydają się być czysto matematyczne i nawet najbardziej optymistycznie nastawionym kibicom tego klubu, ciężko w to wierzyć.

Mimo awansu, który drużyna Partyzanta Targowiska zapewniła sobie już kilka kolejek wcześniej, ekipa pod wodzą Wojciecha Koguta nie zwalnia tempa. Drużyna lidera rozgrywek rozbiła na wyjeździe 5-1 rewelacyjnie spisujące się w rundzie wiosennej Bieszczady Ustrzyki Dolne. Mimo małych perturbacji w postaci awarii autobusu, przez którą piłkarze z Targowisk zameldowali się w Ustrzykach ledwie 15 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra, drużyna Partyzanta z wyjazdu w Bieszczady wraca w doskonałych nastrojach. Radosław Macnar kompletuje hattricka, a po jednym trafieniu dorzucili Konrad Kubal i Maciej Pernal.  Honorowe trafienie z rzutu karnego zdobył Kamil Różycki.

Zamczysko Odrzykoń, bez którego wielu sympatyków okolicznego futbolu nie wyobraża sobie najwyższego poziomu rozgrywek prowadzonego przez OZPN Krosno, z trudnego terenu w Nienaszowie wywozi cenny punkt po remisie 2-2. Bramki dla drużyny pod wodzą Kamila Walaszczyka zdobyli Jakub Telesz, oraz Dominik Nowak. Patrząc na układ tabeli, wszystko wskazuje na to że emocje towarzyszące walce o utrzymanie będą się nam udzielać do samego końca rozgrywek.