2019-06-02 20:43:43

Wólczanka Wólka Pełkińska blisko utrzymania! Zwycięski debiut Marcina Wołowca w meczu z Motorem Lublin

(fot. archiwalna)
Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała na własnym boisku Motor Lublin 2-1 i zdobyła niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty. Zwycięski debiut na ławce trenerskiej gospodarzy zaliczył Marcin Wołowiec, który zastąpił w tym tygodniu na stanowisku Marka Rybkiewicza.

Motor Lublin przystąpił do tego spotkania bardzo osłabiony. Przez nadmiar żółtych kartek pauzować musieli Grzegorz Bonin, Marcin Michota, Dawid Pożak, Szymon Kamiński i Bartosz Walencik. Nie usprawiedliwa to jednak w pełni gości, których szeroka ławka rezerwowych pozwala na zmiany przy jednoczesnym małym ubytku jakości czysto piłkarskiej.

Wólczanka Wólka Pełkińska, w przeciwieństwie do lublinian, którzy realnych szans na awans już nie mieli, do tego meczu musiała przystąpić z bojowym nastawieniem. Na dwie kolejki przed końcem drużyna z Podkarpacia miała 35 punktów, które dawały jej pozycję spadkową. Na stanowisko trenera zatrudniony został opiekun młodzieżowej drużyny Stali Rzeszów Marcin Wołowiec, przed którym postawiono tylko jedno zadanie - utrzymanie.

Do tego celu dzisiejszy mecz gospodarzy bardzo przybliżył. Już w 7. minucie Adriana Olszewskiego pokonał Volodymyr Khorolskyi. Siedem minut przed przerwą Wólczanka zadała drugi cios, a jego autorem był ten, na które kibice bardzo mocno liczyli, czyli Krzysztof Pietluch. Sześćdziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy kontaktowego gola zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Tomasz Brzyski, ale lublinian na nic więcej stać w tym spotkaniu nie było. Wólczanka zgarnęła komplet punktów i ma wszystko w swoich rękach.

Sytuacja w tabeli III ligi grupy IV jest niezwkle ciekawa. Tak o awansie, jak i o utrzymaniu, zadecyduje ostatnia, 34. kolejka. O dalszy byt na tym poziomie rozgrywek powalczy aż pięć drużyn - Wisła Sandomierz, Soła Oświęcim, Wólczanka Wólka Pełkińska, Podlasie Biała Podlaska i Wiślanie Jaśkowice Tylko dwie z nich będą mogły cieszyć się w sobotę po godzinie 19:00.

(edit) Na pozycje w klasyfikacji bardzo może wpłynąć zaległy mecz Sokół Sieniawa - Wiślanie Jaśkowice, który odbędzie się w środę. W przypadku zdobycia punktów przez gości, niepewna pozostania w III lidze będzie także Chełmianka Chełm.
(serdecznie dziękujemy za czujność w komentarzach!)

1-0 Volodymyr Khorolskyi (7)
2-0 Krzysztof Pietluch (38)
2-1 Tomasz Brzyski (44)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Siryk – Bury, Wrona, Kajpust,, Łazarz, Kocur (84 Gwóźdź), Podstolak, Khorolski (63 Majka), Tabor, Domański (78 Bała) – Pietluch (89 Czyrny).

Motor Lublin: Olszewski – Brzyski, Cichocki, Waleńcik, Wołos – Kamiński, Poźniak (46 Kumoch), Gałecki, Rak (78 Rybak) – Majewski (73 D'Apollonio), Paluch