2019-06-01 18:56:00

Stal Rzeszów pokonała Chełmiankę Chełm. O awansie zdecyduje ostatnia kolejka

Stal Rzeszów wygrała z Chełmianka Chełm i o awansie zdecyduje ostatnia kolejka 3 ligi gr. IV. (fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów pokonała Chełmiankę Chełm 4-0 i o awansie do 2 ligi zdecyduje ostatnia kolejka. Piłkarze Janusza Niedźwiedzia za tydzień na własnym stadionie zmierzą się z Podhalem Nowy Targ.

Stal Rzeszów już po 10. minutach gry prowadziła z Chełmianką Chełm. Faulowany w polu karnym gości został Michał Nawrot. Bramkę dla "Biało-niebieskich" zdobył Wojciech Reiman. Pomocnik Stali pewnie wykrzystał rzut karny.

Do przerwy nie podlegała dyskusji przewaga piłkarzy Janusza Niedźwiedzia. Stal miała sporo rzutów rożnych, ale nie potrafiła udokumentować tego kolejnym golem. W ostatniej akcji pierwszej części gry piłka zmierzała do bramki gospodarzy, ale trafiła w Tomasza Płonkę.

Siedem minut po zmianie stron doskonałą sytuację miał Krzysztof Zawiślak, ale przeniósł piłkę nad bramką i Leonid Otczenaszenko mógł odetchnąć z ulgą.

Chwilę później doskonałą centrą popisał się Piotr Głowacki, a formalność dopełnił Płonka przystawiając głowę do piłki i kierując ją do siatki przeciwnika.

Cztery minut później było już 0-3. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Tomasz Płonka. Napastnik Stali Rzeszów wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Kolejne trafienie padło zaledwie siedem minut później. Jego autorem był Michał Nawrot.

Tym samym Stal Rzeszów zgarnęła trzy punkty. Lider tabeli, Podhale Nowy Targ również wygrało spotkanie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Stal traci do Podhala trzy punkty, ale jeśli w przyszłą sobotę piłkarze Janusza Niedźwiedzia pokonają nowotarżan to uzyskają awans do 2 ligi.

0-1 Wojciech Reiman (10-rzut karny)
0-2 Tomasz Płonka (62)
0-3 Tomasz Płonka (66)
0-4 Michał Nawrot (73)