2019-05-20 22:41:21

Derby Przełomu Besko z Karpatami Krosno na remis. Półkoszek bohaterem gospodarzy

Przełom Besko 0-0 Karpaty Krosno fot. Kwolek Konrad
Nie było dane zobaczyć bramek, licznej grupie kibiców zgromadzonych tego dnia na stadionie w Besku. Miejscowy Przełom zremisował 0-0 z Karpatami Krosno. Punkt dla miejscowych uratował Dariusz Półkoszek broniąc rzut karny.

Pierwsze minuty spotkania pod znakiem derbowej walki o każdy centymetr boiska.

W 18 minucie na strzał z okolic 25 metra decyduje się Dawid Burka, mimo sporej siły i precyzji uderzenia wszystko kończy się w rękach dobrze ustawionego Dawida Półkoszka.

Po stronie Przełomu Besko najwięcej zamieszania wśród formacji defensywnej Karpat sieje dobrze dysponowany tego dnia Konrad Kijowski.
W 26 minucie wyżej wspomniany podpisuje się bardzo dobrym dośrodkowaniem które z trudem przerywa Mateusz Krawczyk.

Zaledwie 4 minuty później ten sam zawodnik w pełni rozpędu na lewej flance, mija dwójkę rywali po czym zostaje nieprzepisowo zatrzymany przez Dawida Burkę który za ten faul otrzymuje żółty kartonik. Do gwizdka arbitra sygnalizującego zakończenie pierwszej częśći spotkania, na stadionie w Besku bez bramek.

W drugiej połowie spotkania uwidoczniła się spora przewaga gości, którzy mimo nacisków na bramkę Półkoszka nie potrafili znaleźć patentu na pokonanie golkipera drużyny pod wodzą Pawła Jaślara.

Najlepszą ku temu szansę, w 62 minucie miał Michał Stasz. W polu karnym gospodarzy padł Bartlomiej Wojtasik, a sędzia prowadzący spotkanie bez wahania wskazał na jedenasty metr. Dariusz Półkoszek po raz kolejny potwierdził swoją niebywałą umiejętność obrony rzutów karnych pozostawiając w pokonanym polu wyżej wspomnianego Stasza.

Tuż przed końcowym gwizdkiem groźna sytuacja Przełomu, jednak nikt nie zdołał dołożyć nogi do piłki przelatującej wzdłuż bramki Krawczyka.

Derbowy pojedynek kończy się bezbramkowym remisem, a Dariusz Półkoszek po raz kolejny bohaterem miejscowej publiczności.