2019-05-19 17:35:17

Porażka Apklan Resovii na koniec sezonu. Przegrali z Rozwojem Katowice

Apklan Resovia porażka zakończyła sezon w 2 lidze. (fot. Radosław Kuśmierz)
Apklan Resovia porażką 1-3 z Rozwojem Katowice zakończyła sezon 2018/19 w 2 lidze. Podopieczni Szymona Grabowskiego zajęli ostatecznie 10. miejsce.

Rozwój Katowice już w 20. minucie objął prowadzenie w meczu z Apklan Resovią. Bramkę dla zdegradowanych gości zdobył Bartosz Baranowicz.

Na przerwę obie ekipy schodziły jednak przy wyniku remisowym. Do wyrównania trzynaście minut przed końcem pierwszej połowy doprowadził Szymon Feret.

W drugiej odsłonie niedzielnego meczu bramki zdobywali już tylko goście. Najpierw w 61. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Chmarek.

Wynik meczu na 1-3 w doliczonym czasie ustalił Seweryn Gancarczyk.

Debiutancki sezon w 2 lidze podopieczni Szymona Grabowskiego zakończyli na 10. miejscu oraz zajęli drugie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System. Dzięki temu konto Resovii wzbogaci się o 800 tyś złotych.

0-1 Bartosz Baranowicz (20)
1-1 Szymon Feret (32)
1-2 Mateusz Chmarek (61)
1-3 Seweryn Gancarczyk (90)

Apklan Resovia:
Adamski – Kantor, Zalepa, Makowski, Geniec – Hajduk, Świechowski, Domoń, Feret – Twardowski, Hass

Rozwój Katowice:
Szczuka – Gancarczyk, Gembicki, Gałecki, Olszewski, Kamiński, Lazar, Kowalski, Andrzejczak, Baranowicz, Paszek

Dumą Rzeszowa jest Resovia!

Kibic 2019-05-19 17:51:42

Tym razem co wam przeszkadzało, murawa czy sędzia? ,natomiast kibiców tłumy, oj czarno widzę przyszły sezon

Mielczanin 2019-05-19 18:02:16

Szacunek dla Resovii bo zaprezentowali się nieźle w tym sezonie w moim odczuciu jako osoby z Mielca w 2 lidze największy postęp zrobiła Stalówka i kto wie czy za rok nie awansują szkoda Siarki ale tak to już bywa

one 2019-05-19 18:53:21

nie 800 tyś tylko 700 tyś bo wyprzedził nas Znicz Pruszków o 9 punktów!

Piast 2019-05-19 19:06:59

Fibrain durne jednak nie jest, prezes Kalisz wchodząc do Stali wyczyscił klub z wszystkich działaczy i miał czystą kartę a teraz ma swój klub piłkarski który układa wedlug własnej wizji. Kto bogatemu zabroni? Z tego co się wypowiadał to plan minimum to 10 lat. A że Panu Kaliszowi bliżej bylo do Stali to kupił akcje i przejął klub. To jest coś na zasadzie Asseco w siatkówce.

Do one 2019-05-19 19:18:24

Gdzie są oficjalne podane punkty za pro junior system ?

Olassio 2019-05-19 19:46:00

W Resovii zagrało 5 młodzieżowców, którzy mogli zdobyć punkty w pro junior. 4 wychowanków + Hajduk, który nie jest wychowankiem. W Zniczu moglo zagrać 10 zawodników, w tym również 4 wychowanków. Więc według moich obliczeń Znicz w tej ostatniej kolejce mógł zdobyć o 450 punktów więcej od Resovii. Więc dalej mamy przewagę nad Zniczem, ponieważ przed ostatnią kolejką mieliśmy ponad 800 punktów przewagi. Jeśli się pomyliłem, to gdzie ?

~anonim 2019-05-19 20:03:03

podniecacie sie ta resovia a frekwencja u was padaka nie mowiac o wyjazdach gdzie stal duzo lepiej jezdzi od was (pamiętne wyjazdy w 1 czy 15 osob hihi)

hehe 2019-05-19 20:18:37

stal jezdzi na wyjazdy?jedyna jazda w stali jaka pamieta kazdy to ostra jazda na recznym-bicie konia,oczywiscie jeden drugiemu hehe

one 2019-05-19 20:38:13

oficjalne punkty są na stronie pzpn! A Znicz miał jeszcze przed dzisiejszym meczem "zamrożone prawie 600 punktów". Dzisiaj suma-sumarum dopisał do swojego konta ponad 1700 punktów i wyprzedził nas o 9. Klub już o tym wiedział od kilku dni. Gdyby dzisiaj Siarka nie spadla to otrzymalibyśmy tylko lub aż 500 tyś., ale Siarka spadła i mamy 700 tyś. Przy odrobinie chęci i chłodnej kalkulacji sztabu szkoleniowego oraz działaczy mielibyśmy teraz o 100 tyś więcej, ale 700 tyś to też rewelacyjny wynik, który bardzo cieszy.

Resovia 2019-05-19 21:46:17

Jako Resoviak przyznaje że najlepszą w tym sezonie była Stal Stalowa Wola szacunek bo grali cały czas praktycznie na wyjeździe a zajęli 6 miejsce razem z Pogoniom