2019-05-19 15:35:59

Zwycięstwo nad Skrą Częstochowa nic nie dało...Siarka Tarnobrzeg spadła do III ligi!

Siarka Tarnobrzeg spadła do III ligi...(fot. Radek Kuśmierz)
Siarka Tarnobrzeg w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Podopieczni Ryszarda Komornickiego co prawda pokonali na własnym boisku Skrę Częstochowa 2-1, ale na nic się to zdało wobec wygranej Olimpii Elbląg w Toruniu z tamtejszą Elaną w takim samym stosunku. Bramka dla elblążan padła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry!

Spotkanie o być albo nie być Siarki na centralnym szczeblu rozgrywkowym lepiej rozpoczęli goście. Wynik otworzył w 21. minucie Krzysztof Napora po asyście Mariusza Holika. Gospodarze, gdy zaczęli przegrywać, ruszyli do odrabiania strat, a goście szukali swoich okazji głównie w kontratakach. Pozostałe minuty pierwszej połowy nie przyniosły jednak zmiany rezultatu dla którejkolwiek ze stron.

W drugiej części gry obraz spotkanie nie zmienił się. Swój cel tarnobrzeżanie osiągnęli po ponad godzinie gry. W przeciągu trzech minut Kacper Wełniak wyrównał rezultat i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Prowadzenie, które Siarka utrzymała już do końca meczu.

Wydawało się, że gospodarze ostatecznie utrzymają się w II lidze. W Toruniu Olimpia Elbąg remisowała z Elaną, co powodowało, że to ona znajdowała się na miejscu spadkowym. Wszystko zmieniło się jednak na minutę przed końcem spotkania w grodzie Kopernika - elblążanie w ostatniej akcji zdobyli bramkę na wagę pozostania na szczeblu centralnym, spychając tym samym Siarkę Tarnobrzeg na piętnaste, degradujące miejsce.

0-1 Krzysztof Napora (21)
1-1 Kacper Wełniak (67)
2-1 Kacper Wełniak (70)

Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Głaz, Kubowicz, Duda, Woźniak (24. Ropski), Płatek (46. Wełniak), Wełnicki, Radulj, Wodecki, Sitek (82 Mróz), Janeczko (87 Galara).

Skra Częstochowa: Biegański – Poprawa, Zalewski, Nocoń, Nowak, Gerega, Napora, Marek, Obuchowski, Olejnik, Holikl.