2019-05-18 19:49:06

Partyzant Targowiska awansował do 4 ligi podkarpackiej! Pokonali Naftę Jedlicze

Partyzant Targowiska 3-0 Nafta Jedlicze fot. Kwolek Konrad
Partyzant Targowiska pewnie pokonał na własnym stadionie Naftę Jedlicze 3-0. Na 6 kolejek przed końcem rozgrywek, drużna gospodarzy zapewniła sobie mistrzostwo klasy okręgowej, a tym samym powrót po 10 latach do grona IV ligowych ekip.

Już od samego początku, tempo spotkania nie pozwalało na zmrużenie oka wśród publiki zgromadzonej na arenie piłkarskich zmagań w Targowiskach.

Zaledwie 6 minut po rozpoczęciu gry, Mateusz Penar popełnia spory błąd dzięki któremu Bartosz Kut staje oko w oko z golkiperem gospodarzy. Tym razem górą bramkarz miejscowych.
Kolejne minuty okraszone sporym naciskiem ze strony gospodarzy.

Ogromny popłoch wśród defensorów gości, sieje Robert Kozubal wespół z Konradem Kubalem.
Mimo wielu dogodnych sutuacji, gospodarze nie potrafią znaleźć recepty na pokonanie Jakuba Pitrusa.

Po pierwszej części spotkania na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.
Dopiero w 77 minucie spotkania, wprowadzony kilka minut wcześniej Krystian Szubrycht, mocnym strzałem w długi róg bramki pokonuje bezradnego golkipera gości uzysujący tym samym prowadzenie dla ekipy miejscowych.

W 80 minucie zakotłowało się pod bramką Huberta Niemca. W wyniku sporego zamieszania dwukrotnie przed szansą na wyrównanie staje Lech Czaja. Za pierwszym razem strzał głową sparował Niemiec, jednakże piłka ponownie trafia pod nogi Czaji, który tym razem uderza wysoko ponad bramką.

Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Robert Kozubal daje popis swoich indywidualnych umiejętności. Z łatwością ogrywa w polu karnym dwójkę defensorów jedlickiej ekipy po czym nie daje najmniejszych szans bramkarzowi Nafty.

Zaledwie 2 minuty później, ponownie w główną rolę wciela się Kozubal. W pojedynku szybkościowym pozstawia za plecami dwóch zawodników Nafty, po czym ze stoickim spokojem pokonuje Jakuba Pitrusa podwyższając tym samym na 3-0.

Tuż po końcowym gwizdku arbitra na płycie stadion w Targowiskach rozpoczyna się mistrzowska feta z okazji awansu do rozgrywek IV ligi podkarpackiej na sezon 2019/2020.

1-0 Szubrycht (77)
2-0 Kozubal (85)
3-0 Kozubal (87)