2019-05-18 19:21:00

Niespodzianka w Rzeszowie! Stal Rzeszów straciła punkty z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Stal Rzeszów tylko zremisowała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. (fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów zaledwie zremisowała 2-2 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wobec wygranej Podhala Nowy Targ rzeszowianie tracą do lidera już 4 punkty.

Stal Rzeszów już na początku meczu miała doskonałą sytuację, ale po strzele Tomasza Płonki jeden z defensorów KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wybił piłkę z lini bramkowej. Chwilę później Damian Sierant zamiast uderzać próbował dogrywać będąc na 7 metrze od bramki gości.

W 19. minucie było 0-1. Bramkę dla ekipy z województwa świętokrzyskiego strzelił Jakub Kapsa. Gospodarze odpowiedzili po czterech minutach. Wówczas głową gola zdobył Grzegorz Goncerz.

Później Goncerz uciekł prawym skrzydłem, ale niedokładnie dośrodkował i po pierwszych 45 minutach gry było 1-1.

Po przerwie z impetem ruszyła Stal, ale piłkarze Janusza Niedźwiedzia nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji.

W 68. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Na uderzenie zza "szesnaski" zdecydował się Mateusz Madej. Pomocnik KSZO strzałem po ziemi przy słupku pokonał Leonida Otczenaszenkę.

Gospodarze chcieli szybko odrobić straty, ale brakowało ruchu z przodu. Obrońcy Stali wymieniali piłkę między sobą i kolejne zagranie to była piłka w przód. Brakowało pomysłu Stali Rzeszów.

Ostatecznie trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zawodnik z Ostrowca Świętokrzyskiego sfaulował w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wojciech Reiman i uderzeniem a la Panenka pokonał golkipera gości.

Jeszcze w doliczonym czasie gry zakotłowało się w polu karnym KSZO, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2. Tym samym Stal Rzeszów straciła kolejne punkty, wobec zwycięstwa Podhala Nowy Targ rzeszowienia do lidera na trzy kolejki przed końcem rozgrywek tracą aż 4 punkty.

0-1 Jakub Kapsa (19)
1-1 Grzegorz Goncerz (23)
1-2 Mateusz Madej (68)
2-2 Wojciech Reiman (89-rzut karny)