2019-05-11 20:10:35

Szalony mecz w Mielcu. PGE Stal Mielec pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza

Wspaniałe widowsko mieli okazję oglądać kibice zgromadzeni na stadionie w Mielcu. Ostatecznie PGE Stal Mielec wyszarpała zwyciestwo w meczu przeciwko Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

PGE Stal Mielec słabo rozpoczęła ostatni domowy mecz w sezonie 2018/2019 bowiem już w 4. minucie za sprawą Rafała Grzelaka na prowadzenie wyszła Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Na odpowiedź gospodarzy należało poczekać do 19. minuty wtedy to Denis Gojko wyrównał stan widowiska.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, Vladislavs Gutkovskis pokonał Seweryna Kiełpina i doprowadził do wyniku 1-2.

Zawodnicy Stali Mielec wyraźnie podrażnieni takim obrotem spraw szybko doprowadzili do wyrównania. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Tomasiewicz i mecz rozpoczął się od nowa.

Radośc mielczan nie trwała jednak długo, gdyż minutę później na prowadzenie ponownie wyszedł zespół z Niecieczy. Tym razem golkipera Stali pokonał Michał Skóraś.

Kibice zgromadzeni na trybunach na pewno nie narzekali na nudę. Festiwal strzelecki trwał bowiem w najlepsze. W 66. minucie dublet skompletował Grzegorz Tomasiewicz, dzięki czemu miejscowi doprowadzili do remisu. Teraz jednak mielczanie poszli za ciosem i w końcu wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki na 4-3 był Josip Šoljić.

Publiczność mogła liczyć na kilka chwil oddechu, gdyż następna bramka padła ,,dopiero'' w 87. minucie. Bramkę zdobył Florin Purece i po raz kolejny doprowadził do wyniku remisowego.

Świetny mecz, walka cios za cios, to nie mogło zakończyć się podziałem punktów. W 90. minucie ostateczne uderzenie zadał Łukasz Janoszka strzelając bramkę na 5-4. Arbiter doliczył do regulaminowego czasu aż 6 minut, jednak wynik pozostał niezmieniony i zawodincy Stali mogli świętować zwycięstwo w tym szalonym spotkaniu.

Kapitalne widowisko zaserwowali kibicom gracze Stali Mielec oraz Bruk-Bet Termalici Nieciecza. Mnóstwo bramek, ciągłe zwroty akcji. Takie mecze chcielibyśmy oglądać zawsze!

0-1 Rafał Grzelak (4)
1-1 Denis Gojko (19)
1-2 Vladislavs Gutkovskis (45+)
2-2 Grzegorz Tomasiewicz (51)
2-3 Michał Skóraś (52)
3-3 Grzegorz Tomasiewicz (66)
4-3 Josip Šoljić (69)
4-4 Florin Purece (87)