2019-05-11 21:10:33

Niewykorzystana okazja. Stal Rzeszów zremisowała z Motorem Lublin

(fot. archiwalna)
Stal Rzeszów zremisowała na wyjeździe z Motorem Lublin 1-1. Bardzo zacięty mecz stał na dobrym poziomie - obu drużynom zależało na zwycięstwie, ponieważ dwie godziny wcześniej punkty zgubiło Podhale Nowy Targ. Pełnego emocji widowiska nie zdołała jednak wygrać żadna ze stron. Wspomniane emocje wywołały również decyzje arbitrów.

Pierwsza połowa należała do Motoru Lublin. To gospodarze wyprowadzali groźniejsze ataki i przez dłuższy czas jej trwania byli przy piłce. Miejscowi mieli nawet sytuację sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołali zamienić jej na bramkę. Nie oznacza to jednak, że Stal Rzeszów swoich sytuacji nie miała. Mocny pressing mógł przynieść korzyści, tak samo jak dośrodkowania ze stałych fragmentów. Największe zamieszanie wywołało zwłaszcza to w doliczonym czasie premierowej odsłony, ale żadnej wymiernej korzyści nie przyniosło.

W drugą część gry lepiej weszli goście, ale stan ten nie trwał zbyt długo. W 59. minucie rezultat spotkania otworzył Marcin Michota, który miał bardzo dużo miejsca na prawej stronie, zszedł do środka, wymanewrował obrońców i po rykoszecie zdobył bramkę.

Trener Janusz Niedźwiedź dokonał dwóch zmian, starając się ożywić grę zespołu. W okolicach 70. minuty Stal miała jak dotąd najlepszą okazję bramkową - kontrę po rzucie rożnym wyprowadził Wojciech Reiman, podał do Grzegorza Goncerza, ale ani jego strzał, ani poprawka kapitana rzeszowian wyrównania nie przyniosła. Goncerz idealną okazję miał także osiem minut później, ale trafił w słupek.

Goście wiatr w żagle zaczęli łapać w ostatnich minutach. Motor Lublin skupił się głównie na obronie korzystnego rezultatu, a Stal Rzeszów, nie mając nic do stracenia, atakowała całą drużyną. Efekt ta taktyka przyniosła w 83. minucie - faulowany w polu karny został wprowadzony niewiele wcześniej Piotr Ceglarz, a karnego, w dość szczęśliwy sposób, wykorzystał Reiman.

Końcówka spotkania to ogromna walka o zwycięską bramkę po obu stronach, o czym świadczyć może czerwona kartka dla Tomasza Brzyskiego w doliczonym czasie. Wynik jednak nie uległ już zmianie - mecz zakończył się podziałem punktów, który na pewno nikogo nie zadowala. Warto także wspomnieć słowo o sędziowaniu w tym spotkaniu. Wydawać się mogło, że trójka sędziowska nie udźwignęła poziomu tego spotkania.

Stal Rzeszów z 68 punktami zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując o dwa oczka Podhalu Nowy Targ. Motor Lublin z 61 oczkami plasuje się na najniższym stopniu podium.

1-0 Marcin Michota (59)
1-1 Wojciech Reiman (83) - rzut karny

Wyniki meczów 30. kolejki:

Brawo motor za walkę tak się kończy chwalenie!

danek 2019-05-11 21:17:11

zardzewiale wszyscy was ciągną za uszy a wy i tak nie potraficie tego wykorzystać...2 liga nie dla miernoty!!!

. 2019-05-11 21:23:18

Charrakterne Kleimansy w natarciu widzę.

Internet Hooligans 2019-05-11 21:25:17

szkoda Stal lepsza, w pierwej połowie motór nie istniał. Podhale spokojnie do ogrania u siebie

Rafal 2019-05-11 21:26:22

Przy porażce Podhala remis w Lublinie to nie jest zły wynik. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Pytanie tylko komu remis w tym meczu da awans.Teraz widac ile znaczylo zwyciestwo w Sieniawie.

Motor 2019-05-11 21:41:53

Jeśli nawet Podkarpacie live pisze o sędziowaniu to każdy kto był to widział.... jednostronne sędziowanie pod Stal. Stal mająca świetnych graczy jak na tą ligę i faktycznie lepiej wyglądająca piłkarsko nie dała rady dobrze ustawionej ekipie Motor u która gdyby miała w składzie chodź jednego Goncerza to by wygrała

edek 2019-05-11 21:52:06

Pierwsza połowa dla Motoru? W pierwszej połowie to Motor nie istniał. Albo autor oglądał inny mecz.

mundi 2019-05-11 21:54:05

jestem dumny z remisu Stali oraz pełen podziwu dla determinacji drużyny Motoru. tytuł artykułu jest mylący bo szansę Stal wykorzystała połowicznie, jeszcze różnie może być. Wiem jedno, Motor jest klasową drużyną i Podhale im raczej nie podskoczy.

razem ! 2019-05-11 21:59:28

Stal "karny-z-d****y" Rzeszów.

Nowe Miasto 2019-05-11 21:59:34

Pierwszy lepszy zespół który gra trochę lepiej zweryfikował wielkiego trenera niedźwiedźa i bandę najemników

Rebel 2019-05-11 22:05:58

I to lizanie d****y Sieniawie przed i po meczu :D czopki :D

ME 2019-05-11 22:10:02

pierwsyzch 25 minutach totalnie zdominowała lublinian a ten pisze, że pierwsza połowa dla gospodarzy. Co za paj...

~anonim 2019-05-11 22:17:51

Kupcie sobie już te krzesełka z oparciami i się skończy ból istnienia.

rzeszów 2019-05-11 22:29:59

podkrparpacie co wy ćpacie? Motor w pierwszej połowie strzału nie oddał

h 2019-05-11 23:17:01

A czy kopacze stali wiedzą, że w razie awansu 7 wylatuje? czy dowiedzą się po ostatnim meczu?

W. 2019-05-11 23:31:38

@h Oni może jeszcze nie wiedzą, bo prezes im zamydlił oczy, ale kto ma wiedzieć, ten wie, że w razie awansu Stal dogadana jest z kilkoma zawodnikami z wyższych lig i co naturalne, ci co teraz grają pójdą w odstawkę... dyrektor W. to bardzo cwany lis... ;)

~anonim 2019-05-11 23:40:09

Nawet żeby mieli pół składu wymienić to i tak każdemu pilkarzowi Stali opłaca sie grać o 1 mln euro premii do podziału za awans.

Rks 2019-05-12 00:04:41

Stał jeszcze polegnie w Chełmie i Podhale awans.

#kurRR_ydokuRRnika 2019-05-12 01:34:29

jest skowyt, jest dobrze

Normalnie lata gry w ekstrakla 2019-05-12 07:06:15

No porządną macie historie wiec #czaswracacnakurnik ;)

Gabi 2019-05-12 07:36:43

No a Rabin Mozler nic nie strzelił? :))))

Wisła 2019-05-12 08:54:16

Nie spinajcie sie tak. Przyjedziecie jeszcze do Sandomierza i 2 do 0 będzie????????

Ryncb 2019-05-12 09:38:05

Jechać stał. Ich miejsce w 3lidze 4grupie. Z czym do ludzi wsioki. Duma miasta to tylko Resovia. Za rok awans resovii do 1ligi jak zagramy na wyspianskiego. CWKS!

Axe 2019-05-12 11:40:15

Zobaczymy co będą chamy z kurnika śpiewać po awansie Stali do 2 ligi hahaha
#czaswracacnakurnik

~anonim 2019-05-12 12:46:15

Jakby nie ten przypadkowy puchar i parę sezonów w ex-klasie to byście nawet nie wiedzieli co to stal komunistyczne pachołki :))

Rzeszów=Resovia 2019-05-12 12:49:13

A szczycicie się jakbyście byli niewiadomo kim pajace :) nic nie znaczycie
RESOVIA TO TRADYCJA, A NIE TYLKO MODA

kibic 2019-05-12 13:06:23

Panie Niedżwiedż podziękuj pan Sieniawie że odpuściła wam mecz a bardzo poważnie potraktowała spotkania z Motorem i Podhalem bo inaczej było by już pozamiatane a tak to macie jeszcze realne szanse na awans

figa 2019-05-12 13:23:04

bo piłkarze liczyli ze wrócą buchacha

Trzeźwym okiem 2019-05-12 19:01:20

do@anonim-błaźnie,4 miliony zł(1 mln euro) za awans nie płacą nawet w bogatych klubach z 1 ligi,nie mówiąc już o jakimś Rzeszowie i klubie z 3 ligi...Ogarnij się i mniej fantastyki...

STF 2019-05-12 20:11:34

Prawda jest taka że najmocniejszymi drużynami na Podkarpaciu są Stal Mielec Stalówka I Stal Rzeszów a nie jakaś Resovia bez stadionu

komuś lekko odbiło 2019-05-12 20:19:24

Chyba się nie zagalopuję, jeśli powiem, że wyglądało to na poziomie ekstraklasy - stwierdził Janusz Niedźwiedź, trener Stali Rzeszów.- Kiedy ten trener ostatni raz był na badaniach psychiatrycznych?. Jak to słyszałem to nie wiem czy mówił to idiota czy psychiczny. Zapewne wg.niego taka np.Legia musiała by bardzo dobrze zagrać ,żeby nie przegrać ze Stalą Rzeszów. Idzmy dalej- MYŚLĘ,ŻE JUŻ W NIEDŁUGIM CZASIE TO I BARCELONA ZE STALĄ BĘDZIE MIAŁA PROBLEMY!!!.Czy wszyscy ludzie w tym klubie mają tak nierówno pod sufitem jak trener?

Fulco 2019-05-12 23:09:42

Ile Karpat w Lublinie?

~anonim 2019-05-13 08:24:45

Trener Niedźwiedź często odlatuje. Podobno porównuje swoją Stal do Barcelony. Patrząc na mecze to jakby jakość gry nie szła w parze z tym co bredzi. Z tym budzetem i z możliwościami jakie ma personalne to pewnie sami by się w lidze piłkarze poprowadzili. Sztabu tyle, że w busie miejsca brakuje. Blisko 30 nowych zawodników od początku sezonu i ciągle 2 miejsce. Większość kibiców wierzy w awans, ale zapewnienia trenera sa tylko jego nadziejami. A tak naprawdę to powinno być 8 punktów przewagi i dłubanie w nosie, a tak to trzeba Sieniawie loda robić i motywować, bo samemu się nie potrafi. Fajnie się wydaje prezesa kasę panie dyrektorze W?

~anonim 2019-05-13 12:15:07

Miło sie czyta komentarze osób gorszego sortu z Rzeszowa :D otóż wynik Stali dotychczas jest bardzo dobry. Jesteśmy w kontakcie z drużyną która przegrała pierwszy swój mecz od 28 kolejek! Ba, nawet wszystko wskazuje na to że mimo tak wysoko zawieszonej poprzeczki, Stal Rzeszów w ostatnim meczu przypieczętuje awans wygraną nad Podhalem.
A wy resoraki kupcie sobie już te krzesełka i won na kurnik. "Najstarszy" polski klub bez historii, bez sukcesów i bez perspektyw. Nawet żaden poważny sponsor nie chce sie za to brać.

~anonim 2019-05-13 13:05:17

"resoviak z charakterem nie usiądzie pod jupiterem" tak to leciało Panowie "charrrrrrrrakterni"?

Fulco 2019-05-13 16:45:42

Dlaczego Karpat nie było w Lublinie?

Fulco 2019-05-13 16:45:46

Rzeszowianin 2019-05-13 20:59:25

Uwielbiam skowyt tych co zawsze.. Nie istnieją w realu na każdej płaszczyźnie, to jest potrzeba zabłysnąć chociażby w Internecie. W Rzeszowie TYLKO STAL RZESZÓW !!!!

Harry_Kane 2019-05-13 21:05:11

Dobrze, że stal rzeszów umotywowała ,,finansowo'' zaprzyjaźniony klub z Sieniawy, bo byłoby już 5 pkt straty. Podhale zacznie już teraz odpuszczać mecze, także mogą się już cieszyć z awansu kmiotki ze stali rzeszów. Goncerz, chłopie nawet w 4 lidze sobie nie radzisz. Skończ karierkę i się nie kompromituj biedaczyno.

Rafal 2019-05-13 21:40:53

Harry skąd wiesz o tej motywacji? Masz nagranie ze stacji benzynowej jak ktoś kasę daje? Czosnkowi jak zwykle niestworzone historie opowiadają. Jak nie masz dowodow to morda w kubeł bo co roku ta sama śpiewka o motywacji finansowej drużyn ze środka tabeli a nikt nikogo za rękę nie złapał.

Pepe99 2019-05-13 21:47:46

Stal nie ma szans w II lidze. Rzucają się na młodzież w pierwszych minutach bo wiedzą że nie wytrzymają do końca. Brutalne wejścia no i ....pomoc sędziowskie. Jedna wtopa i zaczną się problemy. Mieli szczęście ze Motor nie walczył juz o awans.