2019-04-29 19:30:00

Klasa O Rzeszów: Sokół Sokołów Małopolski wygrał z Głogovią Głogów Małopolski [Podsumowanie 22. kolejki]

Sokół Sokołów Małopolski (czerwone stroje) ma sposób na czołówkę (fot. Tomasz Ciombor)
Piłkarze Tomasza Brychczego mają patent na ligową czołówkę i w sobotnie popołudnie wypunktowali Głogovię. Resovia II wywiozła punkcik z Niechobrza.

Walczący o utrzymanie Strumyk Malawa pewnie ograł KS Zaczernie. Miejscowi dość długo się męczyli z rywalami aż w 70. minucie Tomasz Lech strzelił na 1-0. 120 sekund później ten sam zawodnik podwyższył rezultat meczu. Po kolejnych dwóch minutach wynik ustalił Paweł Odrzywolski.

Wisłok Strzyżów nie może odpalić na wiosnę i w sobotnie popołudnie musiał uznać wyższość Sawy Sonina. Gości już w 3. minucie ucieszył Zbigniew Sobek, choć ich radość zbyt długo nie trwała. Do wyrównania w 10. minucie doprowadził Dominik Haligowski. Wisłok wyszedł w 36. minucie na prowadzenie po strzale Michała Durka i wynik ten utrzymał się do przerwy. Szybko po zmianie stron Haligowski przeszedł drogę z nieba do piekła, bowiem w 50. minucie umieścił piłkę w swojej bramce i na boisku był remis. Złe demony nie opuszczały miejscowych, bowiem w 90. minucie Grzegorz Słonina zapełnił trzy punkty Sawie.

Jedność Niechobrz podzieliła sie punktami z drugim garniturem Resovii. Miejscowi na prowadzenie wyszli rzutem na taśmę przed przerwą po bramce Sebastiana Kłeczka. Rzeszowianie wyrównali w 66. minucie po strzale Damiana Wilczaka.

Głogovia Głogów Małopolski poległa z Sokołem Sokołów Małopolski, a katem gospodarzy okazał się Michał Uram. Snajper Sokoła już po nieco ponad dwudziestu minutach miał na swoim koncie dublet. Wynik 0-2 utrzymał się do przerwy. Szybko po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Łukasz Szczoczarz. Gospodarzy ze złudzeń obdarł Kamil Jagusiak podwyższając na 1-3 w 62. minucie.

0-1 Michał Uram (10)
0-2 Michał Uram (21)
1-2 Łukasz Szczoczarz (51)
1-3 Kamil Jagusiak (62)

Głogovia Głogów Małopolski: Lipka – Cynar, Frańczyk, Kłak, Szkolnik – Delekta (70. Delekta), Filip (46. Chamera), Codello (62. Rusin), Szczoczarz, Hajkowicz, Urbaniak

Sokół Sokołów Małopolski: Jaskóła – Brzychczy, Sidor, Pietroński, Wilk, Rodzeń, Pilecki, Bałamut, Jagusiak (86. Mika), Uram (85. Dziadura), Płonka