2019-04-13 18:07:57

Stal Stalowa Wola ograła PGE GKS Bełchatów

Stalówka zdobyła cenne trzy oczka (fot. Radosław Kuśmierz)
W sobotnie popołudnie w Boguchwale w starciu 28. Kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola podejmowała drużynę GKS-u Bełchatów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1-0 po bramce Michała Mistrzyka.

W pierwszym kwadransie spotkania to Stal Stalowa Wola wyglądała lepiej jednak nie przekładało się to na wynik spotkania.

W pierwszej połowie spotkania żadnej z drużyn nie udało umieścić się piłki w siatce, natomiast bliżej zdobycia bramki byli piłkarze GKS-u Bełchatów, jednak strzał zawodnika z Bełchatowa tylko ostemplował słupek bramki Stalówki. Na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę z dużym animuszem wyszli piłkarze Stali Stalowa Wola, co zaowocowało sytuacją bramkową piłkę z pola karnego uderzał Piotr Mroziński natomiast piłkę z linii bramkowej wybił Przemysław Zdybowicz.

W 58. Minucie spotkania bliski zdobycia bramki dla Bełchatowian był Emile Thiakane, którego strzał końcami palców obronił Krystian Kalinowski.

Jedenascie minut później uderzenie Bartłomieja Bartosiaka wylądowało na poprzeczce bramki Krystiana Kalinowsiego.

Na dziewięć minut przed końcem podstawowego czasu gry bramkę dla Stali Stalowa Wola strzałem głową zdobył Michał Mistrzyk.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to piłkarze ze Stalowej Woli mogli cieszyć się z trzech punktów.

1-0 Michał Mistrzyk (82)

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz, Janiszewski, Jarosz, Sobotka, Pietras (72. Trąbka), Mroziński, Jopek, Stelmach, Mistrzyk (90. Kitliński), Dadok (78. Łętocha)

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Grzelak, Michalski, Magiera, Szymorek – Czajkowski, Ryszka – Bartosiak, Mularczyk, Thiakane (83. Tylec) – Zdybowicz (60. Biel)

Żółte kartki: Pietras, Jarosz - Magiera, Czajkowski, Thiakane

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn)