2019-04-06 17:55:46

Derby dla Karpat Krosno! Ograli Ekoball Stal Sanok na wyjeździe

Karpaty Krosno zrewanżowały się na porażkę w rundzie jesiennej Ekoball Stali Sanok. Krośnianie wygrali 2-1. (fot. Karol Słomka)
Derby starego krośnieńskiego województwa na korzyść Karpat. Krośnianie pokonali na wyjeździe Ekoball Stal Sanok 2-1.

Od początku meczu pomiędzy Ekoball Stalą Sanok a Karpatami Krosno, w powietrzu unosiła się derbowa otoczka, która jeszcze bardziej dodała smaku, rywalizacji na boisku.

Obie drużyny miały swoje sytuację, najbliżej zdobycia bramki był w 20. minucie Sebastian Sobolak, który to technicznym strzałem zaskoczył Mateusza Krawczyk. Jednakże szczęście sprzyjało Karpatom, a słupek ratuje krośnian przed utratą bramki. Do przerwy było bez bramek, na boisku sporo walki i zaangażowania wśród zawodników obu ekip.

Tuż po przerwie w 47 minucie, padła pierwsza bramka. Zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Sobolak, euforia nie trwa długo, bo sędzia sygnalizuje spalonego. Cztery minuty później, padła druga bramka tym razem jak najbardziej prawidłowa. Marek Fundakowski wykorzystał dośrodkowanie w okolice 7 metra i pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Na tablicy wyników 0:1.

Od początku spotkania Sylwester Sikorski pracował na całej długości boiska. Tego zawodnika nie trzeba motywować do tego typu spotkań. W 75. minucie wyżej wspomniany popisał się pięknym rajdem zakończonym minimalnie przestrzeloną próbą. Dziesięć minut przed końcem meczu mocny mierzony strzał zawodnika Stali, z największym trudem wybił Krawczyk.

Po chwili mocna odpowiedz Karpat, Michał Stasz minął dwóch rywali w polu karnym, oddał strzał prosto w Piotra Krzanowskiego, który bez trudu złapał piłkę.

W 89. minucie Bartłomiej Wojtasik podaniem z lewej strony boiska, idealnie obsłużył Dominika Kowalskiego, który zwodem, zostawia w pokonanym polu obrońcę gospodarzy. Po czym mocnym mierzonym strzałem, nie pozostawia złudzeń bramkarzowi Stali.

Tuż przed końcowym gwizdkiem, w doliczonym czasie gry, bramkę dla Stali Sanok zdobył Mateusz Kuzio. Ostatecznie Karpaty Krosno pokonały Ekoball Stal Sanok 2-1 i udanie zrewanżowali się podopieczni Dariusza Jęczkowskiego za porażkę z rundy jesiennej.

0-1 Marek Fundakowski (51)
0-2 Dominik Kowalski (89)
1-2 Mateusz Kuzio (90)