2019-03-25 16:09:47

Klasa O Stalowa Wola: Rezerwy Siarki Tarnobrzeg nadal na czele [Podsumowanie 18. kolejki]

Podobne tematy Klasa O Stalowa Wola
Rezerwy nadal spoglądają z góry na resztę stawki (fot. Radosław Kuśmierz)
Zakończyła się osiemnasta seria gier stalowolskiej okręgówki. Zgodnie z planem swoje zwycięstwa odniosły rezerwy Siarki i Stalówki oraz Sokół Kamień. Rotunda Krzeszów zdobyła pierwsze punkty w sezonie.

Na inaugurację ligowej wiosny, drugi garnitur Stali Stalowa Wola wybrał się na mecz ze Stalą Nowa Dęba. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie, a podopieczni Jaromira Wieprzęcia przegrywali już 2-0. Wynik otworzył Marcin Wolan w 51. minucie, zaś 180 sekund później było 2-0 po trafieniu Bernarda Ciacha.  Od tej pory do odrabiania strat ruszyły rezerwy Stalówki i szybko kontaktową bramkę zdobył Daniel Mazurek. Sześć minut później Kacper Urban doprowadził do wyrównania, zaś w samej końcówce ten sam zawodnik przechylił szalę na korzyść swojej drużyny.

Pierwsze punkty w sezonie 2018/19 zdobyła Rotunda Krzeszów która pokonała ekipę Retmana Ulanów 2-1, zaś bramki strzelali tylko piłkarze miejscowych. Pierwsza z nich padła w 9. minucie, a z gola cieszył się Marek Rębacz. Kolejne bramki padły po zmianie stron. Szybko na 2-0 podwyższył Krystian Szostak. Honorowe trafienie dla Retmana padło w 87. minucie po samobójczym strzale Mariusza Warchoła.

O lekkim niedosycie mogą mówić piłkarze Olimpii Pysznica i Bukowej Jastkowice, którzy spotkali się naprzeciw siebie w ligowych derbach. Na inauguracje wiosny obie drużyny po bezbramkowym remisie podzieliły się punktami.

Druga drużyna Siarki Tarnobrzeg nadal pozostaje na ligowym szczycie po pokonaniu Unii Nowa Sarzyna. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 11. minucie, a do siatki miejscowych trafił Arkadiusz Klocek. Radość miejscowych trwała do końca pierwszej połowy, gdy z jedenastu metrów Michał Bierzało wyrównał. W drugiej odsłonie bramki zdobywali tylko miejscowi i szybko po zmianie stron trafił Kacper Józefiak. Dzieła zniszczenia w 63. minucie dokonał Kacper Wełniak.

0-1 Arkadiusz Klocek (11)
1-1 Michał Bierzało (45-rzut karny)
2-1 Kacper Józefiak (47)
3-1 Kacper Wełniak (63)

Siarka II Tarnobrzeg: Kieliszek – Woźniak, Józefiak, Bierzało, Wawrylak, Maik, Galara, Mróz, Kargulewicz, Wełniak, Świderski

Unia Nowa Sarzyna: Żuraw - Wiatr, Pieróg (83. Wołoch), Wośko, Ulawski, Filip (68. Filip), Grześkiewicz, Gnatek (52. Kwaśniak), Madej (68. Herdyna), Klocek, Łuczak.