2019-03-10 16:55:44

KS Wiązownica lepsza od Orła Przeworsk. Gol Adriana Nowaka w debiucie

Adrian Nowak (z piłką) zdobył gola w swoim debiucie w barwach KS Wiązownica (fot. Natalia Styś)
KS Wiązownica pokonał Orzeł Przeworsk 3-1 na inaugurację piłkarskiej wiosny w 4 lidze podkarpackiej. Gola w debiucie w nowym klubie zdobył Adrian Nowak.

Piłkarze KS-u Wiązownica w rundzie jesiennej prawie wszystkie mecze ligowe rozgrywali na wyjeździe - gospodarzami byli tylko w meczach z Rzemieślnikiem Pilzno i Koroną Rzeszów (ostatni raz w sierpniu ubiegłego roku). Wszystko przez generalny remont murawy.

Po kilku miesiącach przerwy dziś wreszcie wrócili przed własną publiczność. Podopieczni Valerija Sokolenko nie zawiedli i pewnie sięgnęli po trzy punkty przełamując przy okazji serię aż pięciu kolejnych porażek.

Strzelanie rozpoczął już w 5. minucie sprowadzony z Wisłoki Dębica Adrian Nowak. Jeszcze przed przerwą na 2-0 dla KS-u Wiązownica podwyższył Paweł Bartnik.

Kolejna bramka dla gospodarzy padła w 63. minucie, a jej autorem był Arkadiusz Gil. Wynik spotkania na 1-3 ustalił niedługo później Maciej Lech, zdobywając tym samym honorowego gola dla Orła Przeworsk.

1-0 Adrian Nowak (5)
2-0 Paweł Bartnik (27)
3-0 Arkadiusz Gil (63)
3-1 Maciej Lech (65)

KS Wiązownica: Michałowicz - Gliniak, Halejcio, Sokolenko, Bartnik, Soczek (70 Daniel), Lorenc, R.Gil (83 Telega), Nowak (80 Fedor), A.Gil (87 Knap), Buć (71 Bałanda )

Orzeł Przeworsk: Przewrocki - Strączek (66 Sobuś), Barszczak (82 Wilk), Flis, Nikanowicz, Boratyn, Lech, Pigan (79 Błajda), Kmiotek, Sykała, Salwach

Żółte kartki: Lorenc, A.Gil, Bałanda - Kmiotek

Sędziował: Marek Pająk ( Mielec )