2019-03-02 16:20:14

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 4-2

Stalówka wygrała na inaugurację z Błękitnymi (fot. Radosław Kuśmierz)
Zgromadzeni w Boguchwale sympatycy Stali Stalowa Wola nie mogli się nudzić. W meczu padło 6 bramek i ostatecznie to Stalówka może cieszyć się z trzech punktów.

Piłkarze Stali Stalowa Wola od początku starali się narzucić swoje warunki i już w 11. minucie prowadzili za sprawą Andrzeja Trubehy, który otworzył wynik meczu. Zielono-czarni nie zamierzali się zatrzymywać i dalej napierali na ekipę Błękitnych Stargard.

W 36. minucie mogło być 1-1. Odważnie z bramki wyszedł Łukasz Konefał skracając kąt uderzenia, a Przemysław Brzeziański nie wykorzystał tej sytuacji i nadal prowadzili miejscowi.

To nie był koniec emocji w pierwszej odsłonie. Rzutem na taśmę przed gwizdkiem sędziego, Szymon Jarosz podwyższył na 2-0.

W drugiej odsłonie Stal poczuła się trochę zbyt pewnie i oddała inicjatywę przyjezdnym. Okazało się to złudne bowiem w 58. minucie Adrian Kwiatkowski pokonał Łukasza Konefała i było 2-1. Cztery minuty później Stalówka mogła podwyższyć prowadzenie po świetnej akcji, jednak Andrzej Trubeha nie mógł oddać strzału w końcowej fazie akcji.

Chwilę później był już remis, a bramkę dla Błękitnych zdobył wprowadzony w przerwie Krystian Sanocki. Bramka ta podziałała na miejscowych orzeźwiająco i już po chwili znowu mogli prowadzić. Ponownie w doskonałej sytuacji znalazł się Trubeha, lecz jego strzał znowu nie znalazł drogi do siatki.

Kibice na kolejne trafienie gospodarzy musieli czekać do 79. minuty, kiedy to bramkę na 3-2 zdobył Michał Trąbka. Dwie minuty później ekipę Adama Topolskiego dobłł Pior Mroziński i ustalił wynik spotkania.

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 4-2 (2-0)

1-0 Andrzej Trubeha (11)
2-0 Szymon Jarosz (45)
2-1 Adrian Kwiatkowski (58)
2-2 Krystian Sanocki (69)
3-2 Łukasz Trąbka (79)
4-2 Piotr Mroziński (81)

Stal Stalowa Wola: Konefal – Waszkiewicz, Pietras, Trąbka (83. Dadok), Trubeha (74. Łętocha), Mistrzyk (74. Dziubiński), Mrozinski, Sobotka, Jopek (86. Stępniowski), Jarosz, Janiszewski

Błękitni Stargard: Brzozowski - Baranowski, Ogrodowski, Karmański, Kurbiel, Brzeziański, Shimmura (82. Cywiński), Starzycki (46. Sanocki), Kwiatkowski, Szrek, Ostrowski

Żółte kartki: Baranowski, Szrek, Ogrodowski

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).