2019-02-23 15:31:35

SPARING: Długi mecz pierwszoligowców. Stal Mielec pokonała Garbarnię Kraków

Stal Mielec pokonała Garbarnię Kraków 3-1 w sparingu rozegranym na bocznym boisku stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu. Pierwszoligowcy zagrali w dośc nietypowym formacie - mecz trwał łącznie 135 minut.

Wynik spotkania otworzył w 26. minucie Andreja Prokić, który jeszcze wczoraj wieczorem odbierał w Hotelu Łańcut statuetkę dla Piłkarza Roku przyznaną w ramach plebiscytu Podkarpacka Nike 2018. Rezultat wyrównał w 86. minucie Marek Masiuda.

W regulaminowym czasie gry padł remis. Oba zespoły zagrały jednak jeszcze dodatkowe 45 minut, w których wygraną w ramach całego spotkania zapewnili sobie gospodarze. Dzisięć minut po rozpoczęciu trzeciej części gry bramkę dla mielczan zdobył Davi, a sto dwadzieścia sekund później podwyższył Denis Gojko.

Już za lekko ponad tydzień ruszają rozgrywki Fortuna I ligi. Stal Mielec 3 marca zagra na rozpoczęcie rundy wiosennej z Podbeskidziem Bielsko - Biała, a Garbarnia Kraków dzień wcześniej wybierze się do  Łodzi, aby podjąć tamtejszy ŁKS.

Stal Mielec - Garbarnia Kraków 3-1 (1-0, 1-1, 2-0)

1-0 Andreja Prokić (26')
1-1 Marek Masiuda (86')
2-1 Davi (110')
3-1 Denis Gojko (112')