2018-11-14 16:02:21

Grad bramek w Zarzeczu, miejscowy GAP ogrywa Stal Mielec!

Stal Mielec (białe stroje) rozpoczęła od falstartu (fot. KF Stal Mielec)
W minioną niedzielę zostały zainaugurowane rozgrywki podkarpackiej drugiej ligi futsalu. Komplet punktów zainkasowała drużyna z Zarzecza, która pokonała finalistę ostatniej edycji. Do ligi dołączyła nowa ekipa, jest nią zespół z Zaczernia.

Od falstartu rozpoczęła ekipa Stali Mielec, która przegrała z miejscowym GAP Zarzecze w stosunku 9-6. Zgromadzona publika na inauguracji rozgrywek nie mogła się nudzić. Jako pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni, bowiem już w 6. minucie Dominika Lisa pokonał Damian Kozak.

Mielczanie z prowadzenia cieszyli się tylko sześć minut, mimo że po raz drugi zawodnik Stali skierował piłkę do bramki. Niestety uderzenie Mateusza Gudza było samobójcze i mecz rozpoczął się od nowa. Chwilę później na prowadzenie wyszli zawodnicy z Zarzecza, a Piotra Ziobronia pokonał Arkadiusz Wielgosz.

Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy i w lepszych humorach do szatni schodzili podopieczni trenera Mariusza Surmiaka. W przerwie Tomasz Skowron chyba przeprowadził z zawodnikami poważną rozmowę, bowiem początek drugiej odsłony był obiecujący. Najpierw trener mielczan doprowadził do wyrównania w 24. minucie, zaś trzy minuty później Damian Kozak wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Przewaga nie trwała zbyt długo, bo po dwóch minutach prowadzili już gospodarze. Ostatnie minuty to istna strzelanina, bowiem obie ekipy oddawały cios za cios. Decydujące o końcowych losach meczu okazały się dwa samobójcze trafienia Stali. Ostatecznie to miejscowy GAP Zarzecze cieszył się z wygranej.

9-6 Łukasz Krajewski (39)

GAP Zarzecze: Lis - Wielgosz, Pawlak, Noga, Garbacz oraz Strawa, Sobolewski, Krajewski, Gaweł

Stal Mielec: Ziobroń - Skowron, Ryba, Gudz, Dudek oraz Kozak, Kardyś, Dopard

Kolejny mecz podkarpackiej drugiej ligi futsalu już dziś o 20 w Przeworsku, gdzie miejscowy Futsal Team podejmie ekipę Vivaldi Chuwdu Dukla. Ostatni mecz pierwszej kolejki, czyli spotkanie Górala Tryńcza z Futsal Team Zaczernie zostanie rozegrane 5 grudnia o godzinie 19.