2018-11-04 20:24:23

Stalówka umacnia twierdzę Boguchwała, wygrali z Gryfem Wejherowo

Stalówka górą w meczu z Gryfem (fot. Radosław Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola wygrywa kolejny mecz w Boguchwale. Dziś pokonali nieprzewidywalnego Gryfa Wejherowo i nadal są w górnej połowie tabeli.

Spotkanie mogło idealnie ułożyć się dla Gryfa Wejherowo, który już w 3. minucie za sprawą Dawida Rogalskiego mógł prowadzić 0-1, ale uderzenie zawodnika zatrzymało się na słupku. Po tej sytuacji gra się wyrównała, choć z czasem lepiej zaczęli prezentować się piłkarze Stali Stalowa Wola.

Podopieczni Wojciecha Fabianowskiego mogli poniekąd ustawić sobie mecz w 18. minucie, kiedy to został podyktowany rzut karny. Do piłki podszedł Michał Mistrzyk, ale jego strzał wybronił Szymon Więckowicz. Sytuacja ta dała wiatru w żagle miejscowym, którzy ruszyli do ataku, szturmując defensywę przyjezdnych.

Bramkarz Gryfa w końcu skapitulował i 25. minucie Adam Waszkiewicz otworzył wynik spotkania. Pięć minut później na tablicy wyników widniał remis, a z wyrównania cieszył się Piotr Kołc.

Ten okres gry był pełen zwrotów akcji, bo już dwie minuty później było 2-1 dla miejscowych za sprawą ponownie Adama Waszkiewicza. Mało? Nic z tych rzeczy, w 35. minucie znowu wyrównanie, a strzelcem Maciej Koziara. Zawodnik który swego czasu przebywał na testach w Stali Stalowa Wola.

Nie minęła chwila a Gryf mógł pójść za ciosem i wyjść na prowadzenie, ale Paweł Czychowski uderzył nad poprzeczką. Do końca pierwszej odsłony obyło się bez wrażeń, ale kibice zgromadzeni na Izo Arenie z niecierpliwością czekali na drugą część meczu.

Na kolejną bramkę publiczność w Boguchwale musiała czekać do 59. minuty, kiedy to Piotr Mroziński wykończył wrzutkę z rzutu rożnego i gospodarze po raz trzeci w tym meczu cieszyli się z prowadzenia. Szybko odpowiedzieć mógł Gryf, ale wywalczył tylko rzut rożny.

Miejscowi postanowili uspokoić sytuację i w 71. minucie niestrzelonego karnego odpokutował Michał Mistrzyk, poniekąd dając komfort Stalówce. Przyjezdni próbowali jeszcze coś zdziałać w końcówce ale dobrze w bramce spisywał się Łukasz Konefał.

1-0 Adam Waszkiewicz (25)
1-1 Piotr Kołc (30)
2-1 Adam Waszkiewicz (32)
2-2 Maciej Koziara (35)
3-2 Piotr Mroziński (59)
4-2 Michał Mistrzyk (71)

Stal Stalowa Wola: Konefał – Waszkiewicz, Łętocha (55. Jopek), Trąbka, Dadok (78. Żyliński), Mroziński, Stelmach, Mistrzyk, Sobotka, Dziubiński (78. Kitliński), Stasiak (74. Czajkowski)

Gryf Wejherowo: Więckowicz - Brzuzy, Chastek, Rogalski, Wicki, Goerke (73. Sikorski), Czychowski (65. Włodyka), Kołc, Liberacki, Koziara (73. Machol), Ryk

Żółte kartki: Mroziński, Dadok, Stelmach - Liberacki, Kołc, Więckowicz, Wicki

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)