2018-11-03 18:22:52

Lider wrócił do Rzeszowa! Stal Rzeszów pokonała Wisłę Sandomierz

(fot. Krzysztof Krupa dla stalrzeszow.pl, archiwum)
Stal Rzeszów pokonała na własnym boisku Wisłę Sandomierz 3-0. Biało - niebiescy, którzy grali przez większość meczu w przewadze, nie pozostawili złudzeń rewelacji tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski.

Na Hetmańską 69 podopieczni Dariusza Pietrasiaka przyjechali niecałe trzy dni po sensacyjnym zwycięstwie odniesionym nad Podbeskidziem Bielsko - Biała. W 1/16 Pucharu Polski Wisła Sandomierz pokonała na własnym boisku gości ze śląska 3-2, zapewniając sobie awans w 118. minucie dzięki bramce głową Kacpra Piechniaka.

W sobotnie wczesne popołudnie gracze z miasta rozsławionego przez księdza detektywa wyglądali na odczuwających skutki wygranego starcia. Stal Rzeszów zdecydowanie dominowała w tym spotkaniu nie pozwalając na zbyt wiele gościom, którzy mając w nogach środowe sto dwadzieścia minut starali się dotrzymywać kroku podopiecznym Janusza Niedźwiedzia.

Ci rozgrywali spotkanie zgodnie ze swoim planem. W 28.minucie w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się obrońca Damian Kostkowski, który uderzeniem pod poprzeczkę bramki Przemysława Janowskiego pokonał goalkeepera gości.

Dwanaście minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Paweł Bażant. Zawodnik gości pogorszył sytuację swojego zespołu, który przez ponad 60.minut musiał w osłabieniu walczyć o pozytywny wynik w tym spotkaniu.

Nadzieje Wisły Sandomierz na zdobycz punktową skończyły się jednak już w 54. minucie. To wtedy Tomasz Płonka lobem za obrońców Wiślaków znalazł Wojciecha Reimana, który uprzedzając bramkarza wpakował piłkę do siatki.

Wynik na 3-0 dwanaście minut poźniej ustalił Piotr Ceglarz, który po odebraniu piłki na dwudziestym piątym metrze przebiegł z nią kilka następnych metrów i uderzył po ziemi. W 89. minucie przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Dominik Chromiński, ale jego strzał z rzutu karnego wraz z dobitką  obronił Janowski, a trzecia poprawka pomocnika Stali minęła bramkę gości.

Dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu oraz sprzyjającym wynikom na innych stadionach Stal Rzeszów wróciła na fotel lidera III ligi gr.IV z 30 punktami na koncie, wyprzedzając Podhale Nowy Targ lepszym bilansem bramkowym. Wisła Sandomierz z 18 punktami zajmuje dwunaste miejsce.

1-0 Damian Kostkowski (28)
2-0 Wojciech Reiman (54)
3-0 Piotr Ceglarz (66)

Stal Rzeszów: Leonid Otchenashenko - Damian Nowacki, Damian Kostkowski, Peter Basista, Damian Sierant, Dominik Chromiński, Adrian Ligienza, Łukasz Mozler, Piotr Ceglarz, Wojciech Reiman, Tomasz Płonka.

Wisła Sandomierz: Przemysław Janowski - Jakub Konefał, Mateusz Kolbusz, Jakub Piątkowski, Dawid Korona, Jakub Siedlecki, Piotr Ferens, Paweł Bażant, Krystian Sornat, Wiktor Putin, Michał Kamiński.