2018-10-19 23:55:48

Stal Mielec wreszcie sie przełamała. Wygrana z GKS-em Katowice

Piłkarze Stali Mielec po ośmiu kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa wreszcie zdobyli trzy punkty. Podkarpacki pierwszoligowiec pokonał GKS Katowice 2-0.

Na pierwszego gola w Mielcu kibice gospodarzy czekali aż do 65. minuty. Własnie wtedy na listę strzelców wpisał się Grzegorz Tomasiewicz. Zawodnik Stali Mielec otrzymał świetne podanie od Andrei Prokicia i nie zmarnował okazji.

Wynik spotkania na 2-0 ustalił w końcówce sam Prokić. Serb z polskim paszportem wykorzystał błąd jednego z obrońców i oszukał bramkarza gości praktycznie wbiegając z futbolówką do bramki.

Dla Stali Mielec było to pierwsze zwycięstwo w meczu 1 ligi prawie dwóch miesięcy. Co ciekawe mielczanie aż 6 ostatnich spotkań remisowali. Są, więc niepokonani od połowy września.

1-0 Grzegorz Tomasiewicz (65)
2-0 Andreja Prokić (88)

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Josip Soljić, Jonathan de Amo, Krystian Getinger, Maksymilian Banaszewski, Grzegorz Tomasiewicz (88. Łukasz Wroński), Marcel Gąsior, Bartosz Nowak,  Andreja Prokić (90. Kacper Sadłocha), Grzegorz Kuświk (78. Sebastian Bergier).

GKS Katowice: Mariusz Pawełek - Adrian Frańczak, Wojciech Lisowski, Jakub Wawrzyniak, Tymoteusz Puchacz, David Anon (75. Kacper Tabiś), Kamil Kurowski, Grzegorz Piesio, Dominik Bronisławski (59. Damian Michalik), Adrian Błąd (69. Daniel Rumin), Bartosz Śpiączka.

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).
Żółte kartki: Kurowski, Michalik.
Widzów: 2857.