2018-10-13 20:44:51

Motor Lublin pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Motor po serii dwóch remisów w końcu zwycięski.(fot.strona Motoru Lublin na Facebooku)
Motor Lublin pod wodzą nowego trenera Roberta Góralczyka pokonał na Arenie Lublin KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0. Obie bramki dla gospodarzy padły dopiero po godzinie gry.

Robert Góralczyk w trakcie minionego tygodnia objął stanowisko pierwszego trenera lubelskiego Motoru. Były asystent w sztabie Reprezentacji Polski dowodzonej przez trenera Adama Nawałkę przejął schedę w Lublinie po Mariuszu Sawie, który najpierw został odsunięty od prowadzenia zespołu, a następnie zwolniony z posady. Efekt "nowej miotły", często zauważalny i oczekiwany przez kibiców klubu, nie nastąpił. Fakt faktem, żółto-biało-niebiescy wygrali ze słabym w tym sezonie KSZO Ostrowiec 2-0, lecz styl gry nadal pozostawiał wiele do życzenia.

Pierwsza połowa stała pod znakiem ofensywnej gry gospodarzy. Pomimo licznych prób i okazji na pokonanie Konrada Zacharskiego na tablicy świetlnej po czterdziestu pięciu minutach widniał bezbramkowy remis.

Przełom nastąpił w 63.minucie - po kapitalnym dośrodkowaniu Luigiego D'Appoloniego na długi słupek bramkę zdobył Grzegorz Bonin. Motor atakami nie ustępował, ale rękawicę podjęło też KSZO.

Gospodarze okres ataków gości przetrwali i w 79.minucie zadali drugi cios - Michał Paluch wykorzystał błąd obrońców gości i po długim rajdzie wyłożył Szymonowi Rakowi piłkę na pustą bramkę. Graczowi Motoru nie pozostało nic innego jak skierować piłkę wprost do siatki.

KSZO Ostrowiec przez ostatnie dziesięc minut ambitnie dążył do zdobycia honorowej bramki. Próby te spalały jednak na panewce i podopieczni Marcina Wróbla wracają do Ostrowca Świętokrzyskiego nie dość, że na tarczy, to jeszcze bez zdobytej bramki.

Dzięki trzem punktom zdobytym w tym spotkaniu Motor Lublin z 23 punktami zajmuje czwartą pozycję. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z 10 punktami plasuje się na  szesnastym miejsce.

1-0 Grzegorz Bonin (64')
2-0 Szymon Rak (79')

Motor Lublin: Olszewski - Wołos, Majewski, Cichocki, Ranko, Bonin (85.Kamiński), Gałecki, Brzyski, Michota, D'Apollonio (70.Rak), Paluch (80.Meskhiia).

KSZO Ostrowiec: Zacharski – Cheba (80.Ziółkowski), Grunt, Burzyński, Puton (70.Smuczyński), Kardas, Łokieć (80.Dziadowicz), Kapsa (64.Bełczowski), Jedlikowski (90 Sienniak), Dybiec, Madej.