2018-10-07 21:24:50

Hutnik Kraków pokonał Chełmiankę Chełm

Hutnik umocnił się na pozycji lidera (fot. Michał Łapczyński)
Lider rozgrywek zakończył serię domowych meczów Chełmianki Chełm, która w pięciu meczach zdobyła aż 13 punktów.

Chełmianka Chełm od początku miała swój sposób na ekipę Hutnika Kraków. Wynik meczu w Chełmie po niespełna pół godzine gry otworzył Michał Budzyński, a pomógł mu w tym Mateusz Zając, golkiper Hutnika.

Radość miejscowych nie trwała zbyt długo i po trzech minutach to goście cieszyli się z bramki, a jej autorem był Tomasz Kurek, który pojawił się chwile wcześniej na murawie. Przed przerwą jeszcze gospodarze mogli się ucieszyć z bramki ale zabrakło wykończenia i w Chełmie do przerwy był remis.

W drugiej odsłonie, szybko do ataku ruszyli podopieczni Artura Bożyka, którzy mogli zdobyć bramkę na 2:1, lecz golkiper gości był górą. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak o to w 61. minucie Hubert Pachowicz dopełnił formalności i przyjezdni cieszyli się z prowadzenia.

Chwilę później Jakub Szymkowiak sprokurował karnego, ale odkupił swoje winy broniąc strzał Łukasza Kędziory. Wynik meczu nie uległ już zmianie i lider umocnił się na swojej pozycji.

1-0 Michał Budzyński (33)
1-1 Tomasz Kurek (36)
1-2 Hubert Pachowicz (61)

Chełmianka Chełm: Szymkowiak – Kursa, Myszka, J. Niewęgłowski, Jabkowski (59. Kwiatkowski), Uliczny, Kotowicz, Budzyński (59. Kocoł), Kompanicki, Koszel, Zawiślak (78. Aftyka)

Hutnik Kraków: Zając - Tetych, Świątek, Sobala (21. Kurek), Ptak, Pachowicz (81. Linca), Marszalik (90. Radwanek), Kędziora, Jaklik, Gawęcki, Bienias

Żółte kartki: Kotowicz, Jabkowski, Kursa - Sobala Świątek

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)