2018-10-06 18:58:13

Polonia Przemysl wygrała z Orłem Przeworsk i pozostaje liderem 4 ligi

Polonia Przemysl nie zwalnia tempa (fot. archiwum)
Lider czwartej ligi nie zwalnia tempa. Polonia Przemyśl w jedenastej kolejce trwającego sezonu pokonała na wyjeździe Orzeł Przeworsk 2:0.

Mecz rozpoczął się z ponad dziesięciominutowym opóźnieniem, ponieważ sędziowie zapomnieli chorągiewek.

W pierwszych minutach groźniejsze okazje na zdobycie gola mieli gospodarze. Po początkowym naporze Orła Przeworsk do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Polonii Przemyśl.

Prostopadłe podanie do Tomasza Walata posłał Krystian Kazek, piłkę spod nóg szarżującemu Walatowi starał się wybić Robert Kurosz, który wyszedł z bramki do granic pola karnego jednak zrobił to na tyle nieporadnie, że sfaulował napastnika Polonii w jego narożniku.

Arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie, dyktując rzut karny i karząc golkipera Orła żółtym kartonikiem. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Roman Vorobei

Druga bramka w tym meczu padła pięć minut po wznowieniu drugiej połowy. Autorem tego trafienia był Patryk Andreasik

Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Przemyśla utrzymała pozycję lidera IV ligi i może pochwalić się zdobyciem 29 punktów. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego to jedyna drużyna, która jeszcze w tym sezonie nie zaznała goryczy porażki.

1-0 Roman Vorobei (39- karny)
2-0 Patryk Andreasik (50)

Orzeł Przeworsk: Kurosz – Strączek, Barszczak, Flis, Wilk, Nykanowych, Kimotek, Rączka, Błajda, Sykała, Salwach

Polonia Przemyśl: Cisek – Solarz, Andreasik, Kuźniak, Walat, Padiasek, Vorobei, Skiba, Sedlaczek, Kazek, Broda

Sędziował: Damian Kublas (Jarosław)