2018-09-26 20:07:27

Apklan Resovia wygrała z Wartą Poznań

Dwie bramki Bartłomieja Buczka (w środku) załatwił awans Resovii (fot. archiwum)
Miłą niespodziankę sprawili zawodnicy Resovii swoim sympatykom. Dwa gole Bartłomieja Buczka zapewniły wygraną nad Wartą Poznań. Na kogo teraz Pasiaki trafią?

Resovia rozpoczęła ten mecz kapitalnie, na boisku lepiej się prezentowali, bardziej im się chciało. Było to pokłosiem głównie chęci odkupienia win za sobotnie lanie w Radomiu. Warta Poznań sprawiała wrażenie nieprzytomnej i już w 11. minucie bezlitośnie wykorzystał to Bartłomiej Buczek, który pewnym uderzeniem pokonał Adriana Lisa

Bramka ta dała wiatru w żagle miejscowym, którzy po chwili mogli prowadzić już 2-0, ale stojący na posterunku golkiper gości zatrzymał groźnie zapowiadającą się akcję. Chwilę później Bartłomiej Buczek mógłby znowu trafić pięknego gola, ale znowu Adrian Lis był górą.

Co się odwlecze to jednak nie uciecze i na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony, sporo radości rzeszowskim kibicom dał znowu Bartłomiej Buczek. Pasiaki nie zwalniały i znowu w krótkim przedziale czasu wykazać musiał się golkiper gości i wynik 2-0 utrzymał się do przerwy.

Goście po zmianie stron w końcu wzięli się do pracy, zaczęli grać szybciej, ale nie miało to przełożenia na wynik meczu. Mimo korzystnego wyniku miejscowi nie odpuszczali i szukali kolejnych okazji do podwyższenia prowadzenia, lecz do końca spotkania wynik pozostał bez zmian.

Apklan Resovia - Warta Poznań 2-0 (2-0)

1-0 Bartłomiej Buczek (11)
2-0 Bartłomiej Buczek (38)

Apklan Resovia: Daniel – Kmiotek, Zalepa, B. Makowski, Mikulec – Antonik, Domoń, Kaliniec (71. Pyrdek), Frankiewicz (82. Kantor), Ogrodnik (72. Adamski) – Buczek

Warta Poznań: Lis – Kiełb (46. Szymusik), Onsorge, Wypych, Jasiński – Biegański (58. Spławski), Marciniak, Grobelny, Fadecki – Janicki (46. Cierpka), Piceluk

Żółte kartki: Domoń, Buczek - Marciniak, Piceluk

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)

Na kogo trafi Resovia w 1/16 Pucharu Polski? Losowanie już w najbliższy piątek.