2018-09-09 10:43:28

Orzeł Przeworsk wygrał z Sokołem Nisko

Orzeł Przerworsk (biało-czerwone stroje) pokonał Sokoła Nisko (fot. archiwum)
W ptasich derbach lepsza okazała się drużyna Orła Przeworsk, która już w pierwszej połowie wypracowała sobie dwubramkową przewagę.

Od początku spotkania na boisku rządził i dzielił raczej Orzeł Przeworsk. Podopieczni Adama Wałczyka stworzyli sobie parę dogodnych sytuacji z których dwie znalazły drogę do bramki Sokoła Nisko.

W 21. minucie, sędzia tego meczu, Paweł Kantor, podyktował rzut karny za faul na Piotrze Boratynie. Egzekutorem jedenastki był Radosław Strączek, który się nie pomylił i Orzeł prowadził 1-0.

Na drugą bramkę zawodnicy z Przeworska kazali sobie czekać do końcówki pierwszej odsłony, kiedy to na siedem minut przed zmianą stron Piotr Boratyn pokonał golkipera Sokoła i do było już 2-0.

Po przerwie Orzeł mając korzystny wynik, dał grać gościom z Niska, którzy dążyli do zdobycia kontaktowej bramki. Tą udało im się zdobyć ale dopiero w 87. minucie za sprawą Michała Serafina i zabrakło już czasu na wyrównanie..

Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak strzał aktywnego tego dnia Piotra Boratyna został w ostatniej chwili wybroniony przez Krzysztofa Piętowskiego.

1-0 Radosław Strączek (21-karny)
2-0 Piotr Boratyn (38)
2-1 Michał Serafin (87)

Orzeł Przeworsk: Przewrocki – Salwach (72. Kowal), Strączek, Sykała, Kmiotek – Rączka (75. Listowski), Nikanovych, Barszczak (8. Wilk), Flis, Błajda – Boratyn (90. Świst)

Sokół Nisko: Piętowski – Kata (46. Tyczyński), Szewc (46. Pliszka), Maciorowski, Krawczyk (60. Lewiński) – Mroczek (75. Drelich), Juda, Niedziałek, Serafin – Tur, Szpyra

Sędziował: Paweł Kantor (Dębica).