2018-09-08 19:45:50

Siarka Tarnobrzeg przegrała z ROW 1964 Rybnik

Siarka Tarnobrzeg przegrywa z ROW-em Rybnik (fot. Radosław Kuśmierz)
Twierdza Tarnobrzeg padła, a obalił ją zespół ROW-u 1964 Rybnik. Przegrana sprawiła że Siarka Tarnobrzeg nie jest już liderem.

Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu należała do Siarki Tarnobrzeg, a Adrian Gębalski już w pierwszej minucie mógł znaleźć się sam na sam z Aleksandrem Łubikiem. Chwilę później swoją okazję miał Jakub Głaz i na tym skończyły się w tym momencie ataki siarkowców. Goście wraz z upływem czasu coraz śmielej atakowali i niebezpiecznie zbliżali się pod bramkę Siarki.

ROW 1964 Rybnik w coraz większej liczbie pojawiał się na połowie Siarki i w 13. minucie Szymon Jary cieszył się z bramki, a goście z prowadzenia. Gol podziałał na gospodarzy orzeźwiająco, ale uderzenia Kamila Radulija oraz Kacpra Maika były niecelne.

Boisko w Tarnobrzegu dziś nie pozwalało na zbyt wiele, a wręcz sprzyjało twardej grze. W jednej z sytuacji po faulu na Przemysławie Brychliku, ponownie Szymon Jary uderzał na bramkę, lecz futbolówka minęła słupek.

Co się nie udało w 22. minucie, udało się cztery minuty później, tym razem Jan Janik był kompletnie niepilnowany w polu karnym i strzałem głową pokonał Krystiana Krupę. Bramka ta zburzyła gospodarzy, w szeregi któych wkradła się nerwowość.

Przed przerwą trener Włodzimierz Gąsior zdecydował się na podwójną roszadę, zmieniając zawodników którzy mieli żółte kartki. W końcówce pierwszej odsłony kontaktową bramkę do szatni mógł zdobyć Adrian Gębalski, lecz futbolówka po jego strzale wylądowała na poprzeczce.

Po zmianie stron mecz się wyrównał i ROW powoli oddawał inicjatywę Siarce mając korzystny wynik. Gospodarze wraz z upływem czasu coraz bardziej napierali, jednak uderzenia były niecelene lub defensywa rybniczan skutecznie odpierała ataki.

W końcówce spotkania goście mogli podwyższyć na 0-3, bowiem w zamieszaniu na boisku do piłki dopadł Piotr Okuniewicz, jednak jego uderzenie wybronił golkiper Siarki. Do końca wynik się nie zmienił i goście z Rybnika wygrywają 0-2

0-1 Szymon Jary (13)
0-2 Jan Janik (26)

Siarka Tarnobrzeg: Krupa - Głaz (64. Galara), Kubowicz (41. Świderski), Duda, Bierzało, Drobot (46. Woźniak) - Radulj, Maik, Sitek (40. Janeczko) - Ropski, Gębalski

ROW 1964 Rybnik: Łubik - Janik, Jary, Bojdys - Krotofil, Wasiluk, Zawadzki (66. Kunat), Spratek (90. Dudzik), Tkocz, Jaroszewski (74. Mazurek) - Brychlik (77. Okuniewicz)

Żółte kartki: Kubowicz, Sitek, Janeczko, Galara, Bierzało - Kunat

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)