2018-09-01 18:00:00

Resovia wreszcie wygrała w 2 lidze! Ograli Błękitnych Stargard

Resovia w końcu wygrała mecz w 2 lidze. Podopieczni Szymona Grabowskiego ograli na własnym stadionie Błękitnych Stargard.

Resovia od początku meczu miała sporą przewagę. Już w 3 minucie na bramkę Błękitnych Stargard uderzył Szymon Kaliniec. Chwilę później uderzał Bartłomiej Buczek, ale dwukrtonie świetnie miedzy słupkami gości spisał się Mariusz Rzepecki.

Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Rzeszowie na bramkę musieli czekać do 35. minuty. Wtedy Mateusz Kantor dorzucił z rzutu wolnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Sebastian Zalepa i skierował piłkę do siatki Błękitnych Stargard.

Później Resovia miała kolejne akcje, ale więcej bramek w pierwszej cześci gry nie padło. Po 45 minutach było 1-0.

Po zmianie stron wciąż Resovia atakowała. Kolejne sytuacje marnowali Buczek, Kaliniec czy Kantor. Można powiedzieć, że druga połowa to prawdziwy festiwal nieskuteczności "Pasiaków". W 64. minucie goście musieli radzić sobie w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Jakub Ostrowski.

W ostatnich pięciu minutach Resovia miała kolejne 4 sytuacje na zdobycie gola, ale fatalnie zachowali się napastnicy gospodarzy. W końcowych fragmentach Błękitni Stargard mogli wyrównać, ale również nie potrafili umieścić piłki w siatce. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Resovii. Jest to pierwszy wygrany mecz w tym sezonie ekipy prowadzonej przez Szymona Grabowskiego.

1-0 Sebastian Zalepa (35)