2018-08-25 20:45:38

Siarka Tarnobrzeg zdeklasowała "Stalówkę" w Derbach Podkarpacia

Siarka Tarnobrzge była bezlitosna dla Stalówki (fot. Radosław Kuśmierz)
W kolejnych Derbach Podkarpacia "Stalówka" przegrała w Tarnobrzegu z Siarką. Dwie bramki zdobył były zawodnik Stali Stalowa Wola, Adrian Gębalski.

Początek meczu dla Siarki Tarnobrzeg ułożył się znakomicie, bowiem już w 1. minucie Adrian Gębalski mógł otworzyć wynik spotkania jednak szczęście było po stronie Doriana Frątczaka. Stal Stalowa Wola nie była dłużna i Adrian Dziubiński uderzeniem z rzutu wolnego postraszył Karola Krupę.

Obydwie drużyny atakowały, jednak strzały zawodników nie znalazły drogi do bramki, aż do 19. minuty. Wtedy to Adrian Gębalski otrzymał idealne podanie i zakręcił rywalem, pokonując golkipera Stali Stalowa Wola rozpoczynając egzekucję.

"Stalówka" po bramce starała się wyrównać, ale nadziała się na kontrę Siarki. Idealne podanie otrzymał Dawid Kubowicz i pięknym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Stali.

Dzieła zniszczenia dokonał Adrian Gębalski, który otrzymał świetną piłkę od Jakuba Głaza. To właśnie były snajperer Stali Stalowa Wola, który był nadwyraz aktywny tego dnia zdobył bramkę na 3-0.

Zrezygnowani podopieczni trenera Krzysztofa Łętochy starali się zdobyć honorową bramkę do przerwy, jednak tak sztuka nie udała im się. Po zmianie stron Stal przystąpiła do gry z jedną zmianą, bowiem Roberta Dadoka zmienił Piotr Mroziński. Siarka zaczęła grać spokojniej, choć nadal tworzyła klarowne sytuacje. Zawodnicy gości stwarzali sobie sytuacje, jednak nie potrafili ich tego dnia wykorzystać.

Kwadrans przed końcem spotkania mogło być 4-0 dla Siarki, lecz w ostatniej chwili Kacper Czajkowski udanie interweniował. Pech chciał że była to interwencja nieprzepisowa i sędzia wyrzucił defensora z boiska.

Czas mijał, a trener Włodzimierz Gąsior wprowadzał kolejnych młodych graczy. Końcówka spotkania również nie należała do nudnych bowiem sędzia wyrzucił jeszcze dwóch zawodników z boiska. Łącznie w Derbach Podkarpacia zobaczyliśmy aż trzy czerowne kartki.

1-0 Adrian Gębalski (19)
2-0 Dawid Kubowicz (22)
3-0 Adrian Gębalski (25)

Siarka Tarnobrzeg: Krystian Krupa - Jakub Głaz (87. Kamil Kargulewicz), Dawid Kubowicz, Sebastian Duda, Michał Bierzało, Aleksander Drobot - Kamil Radulj (79. Eryk Galara), Kacper Maik, Grzegorz Płatek (75. Maksymilian Sitek) - Krzysztof Ropski, Adrian Gębalski (61. Mateusz Janeczko).

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Kacper Czajkowski, Grzegorz Janiszewski, Michał Mistrzyk - Tomasz Żyliński (71. Piotr Nowak), Przemysław Stelmach (76. Szymon Jopek), Robert Dadok (46. Piotr Mroziński), Adrian Dziubiński, Michał Trąbka - Sebastian Łętocha (64. Andrzej Trubeha).

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
Żółte kartki: Maik - Mroziński, Trubeha, Mistrzyk.
Czerwone kartki: Maik (90, druga żółta) - Czajkowski (74, faul taktyczny), Trubeha (90, druga żółta).