2018-08-18 09:25:59

Stal Mielec przegrała z Podbeskidziem Bielsko Biała

Stal Mielec (białe stroje) przegrała z Podbeskidziem u siebie (fot. Radosław Kuśmierz)
Piłkarze Stali Mielec ulegli przed własną publicznością Podbeskidziu Bielsko-Biała w meczu 1 ligi. Goście zwyciężyli 1-0.

Zespół Stali Mielec wreszcie wrócił na własne boisko. Ze względu na modernizację płyty mielczanie grali poza domem przez pierwsze cztery ligowe pojedynki.

Niestety ligowa inauguracja u siebie nie wypadła najlepiej. Mielcanie mieli wprawdzie lekką przewagę, ale nie zdołali znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Najlepszą okazję miał w 15. minucie Maksymilian Banaszewski, który z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę.

Groźniej atakowali gospodarze, ale gola zdobyli goście. W 66. minucie szybką kontrę wyporowadził Przemysław Mystkowski, zagrała do Miłosza Kozaka, a ten wyłożył futbolówkę Łukaszowi Sierpinie, który wpakował ją do siatki.

Do końca spotkania Stal Mielec próbowała doprowadzić do wyrównania, ale niestety nie udało się i komplet punktów zgarnęło Podbeskidzie.

0-1 Łukasz Sierpina (66)

Stal Mielec: Kiełpin – Spychała, Grodzicki, Dobrotka, Getingerl – Wroński (46. Gąsior), Soljić, Nowak, Banaszewski (74. Tomasiewicz) – Mendi (64. Bergier), Prokić.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Jaroch, Komor, Jończy, Moskwik – Bąk (90. Goncerz), Rakowski, Palawandiszwili, Mystkowski (82.Kostorz), Sierpina – Sabala (62. Kozak).

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).
Żółte kartki: Banaszewski, Soljić, Getinger, Wroński, Gąsior - Jończy, Sabala, Jaroch, Leszczyński, Kostorz.