2018-07-21 22:33:19

Kamil Radulj dał zwycięstwo Siarce Tarnobrzeg w meczu z Ruchem Chorzów

Siarka Tarnobrzeg grała z Ruchem Chorzów na inauguracje (fot. Radek Kuśmierz)
Po wyrównanym spotkaniu Siarka Tarnobrzeg wygrała z Ruchem Chorzów 1-0. Jedynego gola zdobył Kamil Radulj z rzutu wolnego.

W okolicach godziny 17 dało się wyczuć w Tarnobrzegu atmosferę prawdziwego kibicowskiego święta. Na stadionie Siarki Tarnobrzeg zjawiło się ponad 2500 kibiców z czego aż 700 osób stanowili goście.

Od początku spotkania obydwie drużyny ruszyły do ataku i już w 15. minucie mieliśmy pierwszą bardzo groźną sytuacje. Zawodnik Ruchu Chorzów zdecydował się uderzyć na bramkę i ta próba zaskoczyła bramkarza Siarki Tarnobrzeg. Gospodarze od tego momentu śmielej atakowali, lecz strzały zawodników Siarki nie znalazły drogi do bramki Kamila Lecha.

W 32. minucie bliski szczęścia był nowy zawodnik gospodarzy Sebastian Duda, lecz nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera gości. Gdy wydawało się że z tej akcji nic nie da się wycisnąć, to piłkę przechwycił Cezary Kabała, lecz on strzelił obok bramki. Do przerwy wynik był bezbramkowy.

Po przerwie to Ruch zaczął od mocnego uderzenia i Gracjan Komarnicki kąśliwym strzałem zaskoczył bramkarza Siarki. W 54. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Michał Walski, wychowanek Siarki Tarnobrzeg, lecz jego strzał poszybował nad bramką. 10 minut później kibice Siarki wpadli w euforie, bowiem Kamil Radulij pokonał Kamila Lecha i było 1:0.

Bramka nie podłamała gości i 3 minuty później Michał Walski wrzucił piłkę w pole karne lecz Tomasz Podgórski nie zdołał jej przyjąć. Ruch nie zwalniał i tworzył kolejne sytuacje. W 75. minucie Artur Balicki mógł doprowadzić do wyrównania, lecz on sam nie wiedział jakim cudem nie padła bramka.

Ruch Chorzów próbował i w 87. minucie jeden z zawodników gości wrzucił piłkę w pole karne Siarki lecz Mateusz Majewski nie zdołał jej sięgnąć. W końcówce meczu zawodnicy gości mieli spore pretensje do sędziego, bowiem reklamowali że jeden z zawodników Siarki dotknął piłkę ręką. Sędzia pozostał jednak niewzruszony i chwilę po tym zdarzeniu zakończył spotkanie.

1-0 Kamil Radulj (64)

Siarka Tarnobrzeg: Krupa, Głaz, Kubowicz, Duda, Drobot (86. Maik), Janeczko (79. Woźniak), Nadolski, Płatek (46. Ropski), Kabała (46. Galara), Radulij, Gębalski

Ruch Chorzów: Lech, Komarnicki, Małkowski, Obst, Bartolewski, Kowalski (62. Nowakowski), Urbańczyk, Walski, Bogusz (75. Balicki), Podgórski, Kędziora (75. Majewski)

Żółte kartki: Kubowicz, Głaz - Małkowski