2018-07-08 11:37:35

sparing: Stal Mielec - FK Poprad 1-0

Stal Mielec (w niebieskich strojach) wygrała ze słowackim drugoligowcem z Popradu w meczu sparingowym.
Stal Mielec pokonała słowacki FK Poprad 1-0 w kolejnym sparingu przed zbliżającym się sezonem 1 ligi.

Czwarta wygrana z rzędu Stali Mielec podczas przygotowań stała się faktem. Spotkanie zostało rozegrane zaraz po Memoriale "5 Chłopaków ze Stali" upamiętniającym tragiczną śmierć pięciu zawodników Wólczanki Wólka Pełkińska w wypadku w Weryni.

Jedyna bramka w meczu padła w samej końcówce pierwszej połowy, a jej autorem był Josip Soljić, który pokonał golkipera gości po strzale z rzutu karnego.

W okolicach 70. minuty na boisko zrobiło się bardzo gorąco. Rafał Grodzicki, zawodnik Stali Mielec, próbował uderzyć jednego z rywali, a sędzia Marek Pająk ukarał go czerwoną kartką. Zachowanie to było pokłosiem wcześniejszego kopnięcia zawodnika Stali przez zawodnika gości, co skutkowało także czerwoną kartką.

Sytuacja się uspokoiła lecz 20 minut później znowu miał miejsce nieprzyjemny widok i Krystian Getinger otrzymał czerwoną kartkę za próbę uderzenia przeciwnika.

STAL MIELEC - FK POPRAD 1-0 (1-0)

1-0 Joseb Sojlić (44-karny)

Stal Mielec:  Seweryn Kiełpin - Martin Dobrotka, Marcel Gąsior, Leandro, Andreja Prokić, Josip Soljić, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Spychała, Łukasz Wroński, Maksymilian Banaszewski, Rafał Grodzicki oraz Damian Primel, Krzysztof Kiercz, Szymon Sobczak, Tomasz Swędrowski, Waldemar Gancarczyk,  Arkadiusz Górka, Bartosz Nowak, Ziga Skoflek, Krystian Getinger, Sebastian Bergier.

Sędziował: Marek Pająk (Mielec).
Czerwone kartki: Rafał Grodzicki (70, próba uderzenia przeciwnika), Krystian Getinger (90, próba uderzenia przeciwnika) - Zawodnik gości (70. minuta, kopnięcie przeciwnika).