2018-06-06 10:33:03

Stal Gorzyce po roku przerwy wraca do 4 ligi!

Stal Gorzyce po roku wraca do 4 ligi. Tak świętowali
W zaległym meczu 29. kolejki klasy O Stalowa Wola, lider Stal Gorzyce dzięki dwóm bramkom Marcina Szesera i jednej Bartłomieja Ideaca pokonał rezerwy Stali Stalowa Wola. Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek są już pewni awansu do 4 ligi.

Stal Gorzyce strzelanie rozpoczęła już w 18. minucie, gdy do piłki dopadł Marcin Szeser i umieścił ją w siatce. Choć to goście byli faworytem tego spotkania to jednak Stal II Stalowa Wola częściej była pod bramką Pawła Kozieła.

Najpierw w 21. minucie jeden z zawodników rezerw Stali oddał groźny strzał, lecz piłka poszybowała nad bramką, a potem w 30. minucie gospodarze postraszyli lecz piłka znalazła się poza polem gry. W końcówce to Stal Gorzyce przycisnęła, ale podopieczni Pawła Wtorka skutecznie odpierali ich ataki. Do przerwy przyjezdni prowadzili 1:0, choć rezerwy nogi nie odstawiały i były równorzędnym rywalem.

Siedem minut po przerwie za polem karnym faulowany był jeden z zawodników gości, Patryk Tur podszedł do piłki lecz uderzył nad bramką. Co się odwlecze to nie uciecze i w 59. minucie, pięknym strzałem Bartłomiej Idec pokonał golkipera gospodarzy.

Gdy Stal Gorzyce była już myślami w IV lidze, ich nastroje nieco popsuł Patryk Parus, który w 72. minucie pokonał Pawła Kozieła. Bramka podziałała na gości orzeźwiająco i 4 minuty później Bartłomiej Idec postraszył bramkarza rezerw Stali, lecz ten z najwyższym trudem skierował piłkę nad bramką.

W 78. minucie Marcin Szeser otrzymał idealne podanie i dopełnił formalności, pieczętując awans do IV ligi. W końcówce spotkania jeszcze Paweł Wierzgacz mógł powiększyć rozmiary zwycięstwa lecz strzelił obok bramki.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Stal Gorzyce na 3 kolejki przed końcem zapewniła sobie awans do IV ligi. Po meczu radości nie krył trener gospodarzy, który podkreślił że cel na ten sezon był jeden i udało się go zrealizować.

0-1 Marcin Szeser (18)
0-2 Bartłomiej Idec (59)
1-2 Patryk Parus (72)
1-3 Marcin Szeser (78)

Stal Gorzyce: Kozieł - Nowak, B.Idec, Winiarski, Bernaś - Wojtusik (46. Jędral), Machowski, Łuczakowski, Tur (82. Stawiarz) - Szeser (85. Andrasik), Przepiórka (80. Wierzgacz)