2018-06-03 07:46:08

Stal Stalowa Wola pokonała MKS Kluczbork i jest pewna utrzymania

Piłkarze Stali Stalowa Wola pokonali MKS Kluczbork i utrzymali się w 2 lidze (fot. Radosław Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola pokonała 2-0 MKS Kluczbork i tym samym zapewniła sobie utrzymanie. Bramki dla "Stalówki" zdobyli Szymon Jarosz i Michał Trąbka.

Przed tym meczem "Stalówka" była w najbardziej komfortowej sytuacji z drużyn walczących o utrzymanie, gdyż wystarczył im remis. Piłkarze Stali remisem się jednak nie chcieli zadowolić i już od początku to oni byli stroną przeważającą.

W 12. minucie miała miejsce pierwsza groźna akcja zawodników ze Stalowej Woli. Sebastian Łętocha otrzymał podanie, lecz posłał piłką ponad bramką.

Chwilę później to pod bramką gospodarzy było gorąco. Po dośrodkowaniu jednego z zawodników gości, Dorian Frątczak źle chwycił piłkę i było groźnie, ale szybko zrehabilitował się za swój błąd.

Minutę później, groźnie było ponownie pod bramką MKS-u. Sebastian Łętocha ruszył z futbolówką w pole karne i upadł sygnalizując faul. Sędzia tego spotkania był jednak innego zdania i ukarał napastnika gospodarzy żółtą kartką.

Nie minęła chwila, a Sebastian Łętocha znowu znalazł się w polu karnym gości, jednak znowu przestrzelił w dogodnej sytuacji.

W 33. minucie świetną okazję do zdobycia bramki miał znowu Sebastian Łętocha, który strzelił jednak obok słupka.

Do przerwy, mimo przewagi Stali Stalowa Wola, gole nie padły. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i nadal to "Stalówka" była w natarciu.

W 49. minucie znowu było groźnie pod bramką drużyny gości, Mateusz Bukowiec uderzył zza pola karnego, jednak Kacper Majchrowski z największym trudem wybił piłkę nad bramkę.

Radość w szeregach miejscowych nastała w 65. minucie. W zamieszaniu podbramkowym wywołanym rzutem rożnym, najwyżej do piłki wyskoczył Szymon Jarosz i pokonał bramkarza MKS-u Kluczbork.

Goście po tym golu starali się jeszcze atakować i ratować 2 ligę dla Kluczborka. Plany pokrzyżował im jednak w 72. minucie Michał Trąbka, który ustalił wynik spotkania na 2-0 dla "Stalówki".

Do końca spotkania Stal kontrolowała wynik i już nic nie mogło zabrać jej utrzymania.

1-0 Szymon Jarosz (66)
2-0 Michał Trąbka (72)

Stal Stalowa Wola: Frątczak, Waszkiewicz, Jarosz, Janiszewski, Sobotka, Dziubiński (85. Gębalski), Stelmach, Bukowiec (68. Żołądź), Hirskyi, Trąbka (90. Żyliński), Łętocha (59. Trubeha).

MKS Kluczbork: Majchrowski, Orłowicz, Górkiewicz, Brodziński, Nitkiewicz, Zaradny (46. Zieliński), Deja, Nakrosius, Niemczyk (46. Antkowiak), Baraniak (71. Kubiak), Jonkisz.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
Żółte kartki: Łętocha, Waszkiewicz - Nakrosius.