2018-05-09 19:04:25

Stal Stalowa Wola rozbiła Rozwój Katowice

Piłkarze Stali Stalowa Wola pokonal Rozwój Katowice 4-1 w środowym meczu 30. kolejki 2 ligi.

W mecz lepiej weszli goście. Już w 4. minucie spotkania prowadzenie Rozwojowi Katowice dał Przemysław Mońka. Wynik 1-0 dla przyjezdnych utrzymywał się do końca pierwszej połowy.

"Stalówka" wzięła się za odrabianie strat po zmianie stron. Do wyrównania kilka minut po gwizdu na drugą odsłonę doprowadził Szymon Jarosz. W 65. minucie podkarpacki zespół był już na prowadzeniu po tym jak do siatki trafił Adrian Gębalski.

Kolejne bramki padały w końcówce. Najpierw na listę strzelców wpisał się  Andrzej Trubeha, a w oliczonym czasie gry wynik spotkania na 4-1 dla Stali Stalowa Wola ustalił Mateusz Bukowiec.

0-1 Przemysław Mońka (4)
1-1 Szymon Jarosz (49)
2-1 Adrian Gębalski (65)
3-1 Andrzej Trubeha (89)
4-1 Mateusz Bukowiec (90+2)

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak  Adam Waszkiewicz (56. Tomasz Żyliński), Szymon Jarosz, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka - Michał Mistrzyk, Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach (79. Stepan Hirskyj), Michał Trąbka, Adrian Gębalski (85. Mateusz Bukowiec) - Adrian Dziubiński (88. Andrzej Trubeha).

Rozwój Katowice: Bartosz Golik - Przemysław Mońka (67. Daniel Paszek), Michał Czekaj, Michał Szeliga (56. Seweryn Gancarczyk), Przemysław Gałecki, Kamil Łączek (85. Piotr Barwiński) - Kacper Tabiś (78. Daniel Kaletka), Tomasz Wróbel, Michał Płonka, Marcin Kowalski - Adam Żak.

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).
Żółte kartki: Mistrzyk, Janiszewski - Gałecki, Kowalski.