2018-05-04 21:51:11

Stal Mielec ograła Wigry Suwałki i zbliżyła się do czołówki

Piłkarze Stali Mielec wygrali 3-0 z Wigrami Suwałki w piątkowym meczu 1 ligi i zbliżyła się do ścisłej czołówki rozgrywek.

Po trzech spotkaniach bez wygranej podopieczni Zbigniewa Smółki pokonali Wigry Suwałki 1-0 i wciąż są w grze o awans.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Bartosz Nowak, który wpisał się na listę strzelców w 59. minucie spotkania.

Stal Mielec przez ostatnie 25 minut grała w osłabieniu. W 66. minucie czerwonym kartonikiem ukarany został Rafał Grodzicki.

Kilkanaście minut później liczebność na boisku się wyrównała po drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Laurentiu Iorga, zawodnik Wigier Suwałki.

W 86. minucie na 2-0 dla Stali Mielec podwyższył Dejan Djermanović, a dwie minuty później wynik spotkania ustalił Łukasz Wroński zapewniając podkarpackiemu zespołowi pewne trzy punkty.

1-0 Bartosz Nowak (59)
2-0 Dejan Djermanović (86)
3-0 Łukasz Wroński (88)

Stal Mielec: Radosław Majecki - Mateusz Gancarczyk, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leandro - Michał Janota, Martin Dobrotka, Tomasz Swędrowski (83. Piotr Marciniec), Bartosz Nowak (80. Łukasz Wroński), Maksymilian Banaszewski - Jakub Arak (75. Dejan Dermanović).

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Mateusz Spychała, Rafał Remisz, Mateusz Żyro, Artur Bogusz - Laurentiu Iorga, Patryk Sokołowski, Adrian Jurkowski (70. Piotr Kwaśniewski), Robert Obst (89. Bartosz Gużewski), Mariusz Rybicki (90. Jakub Świątek) - Patryk Klimala.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).
Żółte kartki: Swędrowski, Kiercz, Dobrotka, Nowak - Żyro, Iorga, Bogusz.
Czerwone kartki: Grodzicki (66, brutalny faul) - Iorga (79, druga żółta).
Widzów: 4113.