2018-04-25 21:42:07

Stal Rzeszów rozbiła Unię w Tarnowie

Stal Rzeszów wygrała 5-0 w wyjazdowym meczu z Unią Tarnów i udowodniła, że nie zamierza rezygnować z walki o awans.

Piłkarze Stali Rzeszów wylisz na prowadzenie w 18. minucie meczu po trafieniu Wojciecha Reimana z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą na 2-0 podwyższył Sławomir Szeliga.

Pozostałe bramki padły w ostatnim kwadransie gry. Najpierw na listę strzelców wpisał się Piotr Ceglarz, później drugiego gola w dzisiejszym dniu zdobył Wojciech Reiman, a wynik spotkania na 5-0 ustalił w doliczonym czasie gry Arkadiusz Gil.

Dzięki efektownej wygranej w Tarnowie podopieczni Tadeusza Krawca dali sygnał rywalom, że wcale nie zamierzają odpuszczać walki o awans. Obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli, a do liderującej Resovii tracą tylko cztery punkty.

0-1 Wojciech Reiman (18-karny)
0-2 Sławomir Szeliga (31)
0-3 Piotr Ceglarz (75)
0-4 Wojciech Reiman (86)
0-5 Arkadiusz Gil (90+4)

Unia Tarnów: Bartłomiej Banek - Paweł Węgrzyn, Kacper Nytko (32. Marcin Więcek), Artur Biały (75. Patryk Orlik), Dawid Sojda (61. Damian Bachara), Piotr Łazarz, Łukasz Bartkowskib(55. Kamil Tyrka), Kamil Wierzchowiec, Artur Hebda, Damian Lubera (55. Marcel Tył), Bartosz Ścislak.

Stal Rzeszów: Adam Wasiluk - Bartłomiej Gliniak (70. Damian Skała), Peter Basista, Sebastian Duda, Kornel Kordas (77. Arkadiusz Gil), Piotr Ceglarz (77. Maciej Maślkany), Wojciech Reiman, Sławomir Szeliga, Kamil Bętkowski (66. Jaromir Skiba), Bartosz Pikul, Daniel Koczon (35. Marco Miluonovic).

Sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).
Żółte kartki: Sojda, Hebda, Ścislak, Tyl  - Basista, Kordas.
Czerwone kartki: Wierzchowiec (29, faul taktyczny).