2018-04-21 20:04:30

Resovia liderem 3 ligi! Pasiaki pokonały Spartakusa Daleszyce

Resovia została nowym liderem 3 ligi gr. IV. "Pasiaki" pokonały Spartakusa Daleszyce 1-0 i wobec porażki Chełmianki Chełm ekipa prowadzona przez Szymona Grabowskiego jest na czele tabeli.

Spartakus Daleszyce przeważał w pierwszej połowie. Resovia ograniczała się jedynie do obrony. Gospodarze zmarnowali między innymi rzut karny. Marcin Janiec nie zdołał pokonać Marcina Pietryki z popularnej "jedenastki".

Po zmianie stron role się odwróciły. Podopieczni Szymona Grabowskiego ostro ruszyli do ataku. Zwieńczenem tych ataków był gol. Trzynaście minut po przerwie Paweł Hass przyjął piłkę, odwrócił się w kierunku bramki Spartakusa i technicznym strzałem pokonał Szymona Pietrasa.

Po tym wydarzeniu ponownie Spartakus Daleszyce był stroną dominującą, ale bardzo dobrze dysponowany był golkiper gości Marcin Pietryka. Tym samym trzy punkty pojechały do Rzeszowa.

Warto dodać, że to pierwsza porażka ekipy z Daleszyc w rundzie wiosennej. Resovia skrzętnie wykorzystała potknięcie Chełmianki Chełm i została nowym liderem 3 ligi gr. IV.

0-1 Paweł Hass (58)