2018-04-21 00:04:40

Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole 2-2, choć przegrywała 0-2 grając w dziesiątkę

Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole na własnym boisku 2-2. Gospodarze od 27. minuty grali w dziesiątkę, a do 84. przegrywali 0-2. Mielczanie pokazali jednak charakter.

Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole 2-2 w meczu 27. kolejki Nice 1 ligi. Już w 4. minucie Jakub Arak miał dobrą okazję do zdobycia bramki po błędzie zawodników Odry, ale napastnik mielczan nie trafił w bramkę. Cztery minuty później doskonałą okazję mieli goście, ale Rafał Grodzicki wybił piłkę z linii bramkowej.

W 27. minucie Leandro dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Obrońca Stali dwukrotnie w ciągu ośmiu minut złapał za koszulkę zawodnika Odry Opole. Od tego momentu częściej przy piłce byli goście, a w 42. minucie łatwej sytuacji nie wykorzystał Szymon Skrzypczak i do przerwy nie oglądaliśmy bramek na stadionie przy ul. Solskiego w Mielcu.

Pięć minut po wznowieniu gry ponownie w doskonałej sytuacji znalazł się Arak po dośrodkowaniu Dominika Sadzawickiego. I tym razem piłka nie znalazła drogi do siatki gości. O dziwno więcej z gry mieli w tym czasie gospodarze, choć grali w osłabieniu. Stal Mielec atakowała raz za razem.

W 68. minucie spotkania arbiter główny tego spotkania Łukasz Szczech dopatrzył się przewinienia Martina Dobrotki w polu karnym. Jak pokazały powtórki telewizyjne była to błędna decyzja. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Szymon Skrzypczak i Odra Opole prowadziła 1-0.

Stal Mielec nie ustawała w atakach, ale przez to narażała się na kontry rywali. Jednak z takich acji Odry zakończyła się drugą bramką dla drużyny gości. W 81. minucie Stal Mielec egzekwowała rzut rożny, nastąpiła strata piłki i goście prowadzili 2-0. Drugi raz w tym spotkaniu gola strzelił Szymon Skrzypczak. Wydawało się, że było po meczu.

Zaledwie dwie minuty później sfaulowany w polu karnym został Maksymilian Banaszewski. Do rzutu karnego podszedł Bartosz Nowak i zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy.

Stal Mielec nie ustawała w atakach. W 94. minucie piłkę przed własnym polem karnym stracił Marcin Wodecki. Przejął ją Michał Janota i zdecydował się na strzał zza pola karnego i piłka wpadła do siatki. Mielczanie zostali nagrodzeni za nieustępliwość i zasłużenie wywalczyli w tym spotkaniu jedno "oczko".

0-1 Szymon Skrzypczak (70-rzut karny)
0-2 Szymon Skrzypczak (81)
1-2 Bartosz Nowak (83-rzut karny)
2-2 Michał Janota (90+4)