2018-04-11 10:02:46

Resovia w finale Okręgowego Pucharu Polski. Ograła Igloopol Dębica na wyjeździe.

Resovia pewnie pokonała Igloopol Dębica 6-2 w półfinale Okręgowego Pucharu Polski. Tym samym "Pasiaki" czekają w finale na zwycięzcę meczu Izolator Boguchwała - Stal Rzeszów.

Resovia objęła prowadzenie w tym meczu już w 2. minucie. Jeden z obrońcow Igloopolu Dębica niefortunna interwencją skierował piłkę głową do własnej bramki. Zaledwie kilka minut później Daniel Pawlak podwyższył prowadzenie gości. Obrońca Resovii uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

19. minucie Radosław Adamski strzelił trzecią bramkę dla gości i wydawało się, że kwadrans wystarczył, aby rozstrzygnąć kto zagra w finale. Jednak popularne "Morsy" nie poddawały się i zaledwie cztery minuty później "Niebiesko-biali" strzelili honorową bramkę.

Niespełna po pół godzinie gry po golu Davida Kwieka drużyna prowadzona przez Szymona Grabowskiego prowadziła 4-1 i takim wynikiem zakończyło sie pierwsze 45 minut gry.

Trzy minuty po wznowieniu gry fatalny błąd popełnił Marcin Pietryka, który podał piłkę wprost pod nogi napastnika gospodarzy. Ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce z pięciu metrów.

Później gra się wyrównała, obie strony miały swoje szanse, ale w końcówce meczu co chwilę piłkarze w Biało-Czerwonych strojach wychodzili na pozycję sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie Resovia zdobyła jeszcze dwie bramki. Ich autorem był Dawid Bieniasz.

IGLOOPOL DĘBICA - RESOVIA  2-6 (1-4)

0-1 Jakub Siedlecki (samobójcza)
0-2 Daniel Pawlak (16)
0-3 Radosław Adamski (19)
1-3 Przemysław Nalepka
1-4 David Kwiek (29)
2-4 Andriej Hryb
2-5 Dawid Bieniasz (80)