2018-04-04 22:23:13

Siarka Tarnobrzeg przegrała na własnym boisku z Garbarnią Kraków

Siarka Tarnobrzeg przegrała 0-1 z Garbarnią Kraków w zaległym meczu 20. kolejki 2 ligi. Więcej sytuacji mieli gospodarze, ale trzy punkty pojechały do Krakowa.

Mecz rozpoczał się od ataków Siarki Tarnobrzeg, ale pierwszą doskonałą okazję mieli piłkarze Garbarni Kraków. W 6. minucie meczu Filip Wójcik nie trafił w bramkę strzałem po ziemi.

Jednak bohaterem ekipy prowadzonej przez Mirosława Hajdo był szczególnie w pierwszej połowie Marcin Cabaj. Golkiper goście dwoił się i troił miedzy słupkami bramki. Obronił strzał Jakuba Głaza, wyczekał Kamila Cupriaka w sytuacji sam na sam oraz obronił główkę Krzysztofa Ropskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć "Siarkowcy" powinni rozstrzygnąć losy tego meczu w pierwszych 45-minutach gry.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Najpierw dziesięć minut po przerwie Wójcik nie trafił w bramkę. Jednak już w 65. minucie gola zdobył Patryk Serafin po zagraniu bardzo aktywnego w tym spotkaniu Łukasza Furtaka.

W 82. minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dawid Kubowicz i Siarka Tarnobrzeg musiała grać w dziesiątkę. Od tamtej pory podopieczni Włodzimierza Gąsiora próbowali prostymi środkami przedostać się do pola karnego Garbarni, ale nie zdołali wyrównać. Tym samym trzy punkty pojechały do Krakowa.

0-1 Patryk Serafin (65)